Laptop z Vistą - samoczynne wyłączanie się po kilku minutach


(MlodyWawa) #1

Mam problem najprawdopodobniej z Vistą

(wcześniej myślałem, że samoczynne wyłączanie się laptopa to wina baterii lecz wczoraj odpaliłem livecd z Ubuntu i się nie wyłączył przez ponad 30min.)

  • po przeinstalowaniu - sformatowany dysk i od nowa partycja, świeżo zainstalowany system oraz sterowniki jest następujący problem: po ok. 15-20min. komputer sam się wyłącza co dziwne ma to miejsce jedynie jeśli od laptopa odłączy się zasilacz, na zasilaczu może pracować kilka godzin i jest wszystko ok. Po samoczynnym wyłączeniu nie da się włączyć lapka bez podłączenia choć na chwilę zasilacza - po włączeniu Visty pokazuje się, że bateria jest naładowana w 75% :slight_smile:

Co to może być? - czy ktoś spotkał się już z czymś takim?

Dzięki.

Pozdrawiam,


(flaszer) #2

Ewidentnie skopana bateria. Czas chyba zregenerować obecną lub kupić nową, jeśli potrzebujesz.


(MlodyWawa) #3

flaszer , nie wiem czy przeczytałeś wyżej ale jest coś dziwnego ponieważ na Ubuntu się nie wyłącza natomiast na Win Vista tak, więc średnio wygląda to na skopaną baterię :wink: - też tak myślałem zanim sprawdziłem Ubuntu :slight_smile:


(Milosz Ziem) #4

A zainstaluj program OTL i przeskanuj kompa nim ,a wynik wklej na forum...

I naprawimy twój komputer...


(flaszer) #5

Faktycznie, jakoś to przeoczyłem :wink: W takim razie podaj logi, tak jak sugeruje milosz98. Może siedzi coś w systemie.


(Milosz Ziem) #6

Poczekajcie napisz od kiedy masz ten problem,od kiedy masz obecny system w starcie wpisz Oczyszczanie dysku i wyczyść dwa dyski zrób defragmentacje dysku Komputer>Dysk>Właściwości>Narzędzia>Defragmentacja,Sprawdź błędy Komputer>Dysk>Właściwości>Narzędzia>Sprawdzanie błędów.

I wklej wreszcie te logi.

PS:A nie grzebałeś coś w biosie z procesorem.


(MlodyWawa) #7

Logi z OTL są wrzucone tutaj: log-otl-samoczynne-wylaczanie-sie-laptopa-t432239.html

Tak problem niby zaczął się od instalacji Visty (tzn. przeinstalowania) ale nie do końca wydaje mi się, żeby to mogło mieć jakiś duży wpływ... - po prostu wszystko w Viście jest ok, myślałem, że to bateria jest winna ale Ubuntu jednak daje radę długo wytrzymać a Vista pada... :wink:


(Milosz Ziem) #8

Ubuntu urochomiony był z płyty nie z dysku...a Vista botuje się z dysku czyli coś może z dyskiem być.

-- Dodane 22.01.2011 (So) 9:56 --

Ale Ubuntu wytrzymuje i nie pada ,czy też pada ,ale po dłuższym czasie.

-- Dodane 22.01.2011 (So) 20:58 --

@MlodyWawa napisz czy coś pomogliśmy?