Laptop z Vistą się nie uruchamia(Błąd BOOTMGR is missing)

Mam laptopa takiego jak w temacie i gdy go włączam jest BOOTMGR is missing. Więc jako że nie posiadam żadnych płyt windows vista(bo taki jest tam zainstalowany) to pobrałem (mam oryginalny klucz żeby nie było) Windows Vista recovery disc, ale żadne z tamtejszych opcji naprawy systemu nic nie dają.

No to spróbowałem zainstalować Windowsa XP (także oryg.) ale kiedy naciskam ENTER pierwszy raz aby zacząć instalację wyskakuje

Instalator nie znalazł żadnych stacji dysków twardych zainstalowanych w tym komputerze.

Sprawdź, czy wszystkie stacje dysków twardych są zasilane i właściwie podłączone do komputera, a także czy konfiguracja urządzeń związanych z dyskami jest poprawna.W tym celu może być konieczne uruchomienie dostarczonego przez producenta oprogramowania diagnostycznego lub instalacyjnego.

Nie można kontynuować instalacji. Naciśnij klawisz F3, aby zakończyć pracę instalatora.

Czy to dysk siadł??? Pomocyy

Nie, Windows XP nie widzi dysku, gdyż nie ma sterowników SATA, podczas gdy instalator XP idzie, wyświetla napis "nacisnij F6 aby załadować sterowniki…)

Co do Visty, to nie wiem jak w przypadku płyt Recovery, ale u mnie nigdy one nic nie dawały, trzeba mieć normalną płytę pod czystą instalkę, w tedy dajesz naprawa systemu, i w tedy system się naprawi.

Jakby dysk padł, komunikat byłby inny, coś w rodzaju “no primary boot device”.

hmm po naciśnięciu F6 wyskakuje komunikat że plik usb cośtam cośtam jest uszkodzony :confused: Dziś idę do serwisu. Dam znać co i jak :frowning:

Dodane 17.08.2011 (Śr) 9:48

Okazało się że dysk siada ale to nie przyczyna. Windows xp nie chciał się zainstalować ponieważ dysku nie widział bo cośtam cośtam, ale vista i 7 widzą. Ale czemu wyskakiwało BOOTMGR is missing?? Ktoś formatował dysk na zasadzie “ZAZNACZ-USUŃ”

i wywalił sporo żeczy(ważnych) Wszystkim dzięki za pomoc :smiley: