Laptop z vistą startuje mi jak tematem z XP

nie jestem orłem w komputerach a mam laptopa(toshiba p200) i od jakiegos czasu po każdym jego restarcie ukazuje mi się temat XP, zmieniam go w personalization na vistę ale przy następnym restarcie on robi to samo …:frowning: do kitu z tą vistą, ale jak już ją mam na lapku , to niech sobie będzie (przyzwyczaiłem się do niej) … jak i gdzie to ustawić, więc zapytuję by ten laptop startował normalnie?

w drugim zaś lapku (HP pavilon) bardzo często np po restarcie zmienia mi się tzw performence na niski, i też trzeba wejść w personalization i za każdym razem to ustawiać ręcznie. czemu się tak dzieje? jak temu zapobiec?

amator

Ej ej ej…Jaki temat? Opisz problem poprawnie i dokładnie. I o jaki “performance” Ci chodzi?

po ang to się nazywa theme, nie wiem jak zwą to w polskim… po prostu, po restarcie kompa cała grafika jest jak w XP.

a w tym hp, zmienia rozdzielczość, tak , że ikony i foldery są wielkie i niewyraźne. zmieniam to ręcznie w ustawieniach(performence), a on za jakiś czas znowu się przestawia…