Laptop z Vista zamienić na laptop z XP - problem

Mam laptopa z zagranicy i zainstalowanego na nim Windowsa Vista i chce sformatować dysk C i nagrać XP. Ale podczas instalacji wyskakuje mi że: “Instalator nie znalazł żadnych stacji dysków twardych zainstalowanych…” Jak to zrobić?

szukaj …

szukja …

szukaj …

wyłączyć opcję native sata w biosie … było o tym na forum już trochę …

Prawdopodobnie (więcej - prawie na pewno) masz w tym laptopie dyski SATA.

Jeśli dysponujesz stacją dyskietek problem jest niewielki. Szukasz sterowników do tego dysku/kontrolera, wgrywasz na dyskietkę i “podsuwasz” instalatorowi XP kiedy ich zażąda (press F6 to instal thirdparty disc driver czy jakoś tak).

Jesli w lapku nie ma FDD i nie masz możliwości jego podłączenia sprawa komplikuje się o tyle, że musisz sobie spreparować, np. przy pomocy NLite instalkę XP z zintegrowanymi sterownikami dysku.

nie ma stacji dyskietek… a można np. przez pendrive?

Gateway MX8739

W przypadku XP-ka - nie. Wiem, że to ból ale w końcu instalator XP ma już swoje lata i w momencie kiedy powstawał doinstalowywanie sterowników z dyskietki to była norma.

Dopiero w Viście można po prostu podać lokalizację plików sterownika.

goomish , dzięki

Mam jeszcze pytanie czy jest może spolszczenie do Windows Vista Home Premium 32bit? Czytałem że można zmienić tylko w Windows Vista Ultimate…

http://www.centrumxp.pl/Aktualnosci/380 … fejsu.aspx

Dobrze czytałeś

http://www.vista.pl/articles/art,544/

drugi link

Oba źródła piszą coś o Vista Language Interface Packach ale strona, z której można to niby pobrać nie istnieje

Znajomej mąż kupił laptopa w stanach z vistą home premium. Przyniosła go do mnie z prośbą abym coś zrobił aby było po polsku. Zadzwoniłem do Microsoftu i powiedzieli mi że można doinstalować polskiego języka, muszę kupić polską wersje visty. Jakbym miał viste ultimate to wtedy przysłali bym mi spolszczenie. W innych wersjach nie jest to możliwe.