Laptop z win10 zawiesza się, długo się uruchamia


(Sheeperone22) #1

Mam laptopa z win10, i5 5200u, gt920m 4gb ram, 1tb hdd. Ma około rok.

Przedwczoraj zawiesił się i wyskoczył komunikat microsoft “aplikacja przestała działać” czy coś takiego. Zresetowałem go. Długo ładował się ekran logowania, a jeszcze dłużej ekran zapraszamy - dlatego tez resetowalem go pare razy na ekranie “zapraszamy”. Wkońcu się włączył, uzycie dysku w menadrzerze zadan wynosiło 100%, po kilku minutach spadło do normy.

Następnego dnia laptop chodził bez zarzutów, grałem w paladins, przeglądałem internet, aż do czasu gdy znowu się zawiesił i wyskoczył komunikat microsoft o ktorym wspominałem wcześniej, zresetowałem znowu kilka razy gdyz sytuacja sie powtarzała (za kazdym razem wlaczał sie jakies 15 minut), potem znow przez jakieś 3 godziny wszystko było w porządku.

Do godziny 22 bo wtedy wszystko się zawieszało i zacinało na zmiane, wyskoczył wtedy komunikat “Instrukcja spod 0x000000007157E8C0 ogwołuje się do adresu pamięci 0x000000007157E8C0. Żądane dane nie zostaly umieszczone w pamieci z powodu błednego stanu we/Wy adresu 0xc000009c. Kliknij przycisk Ok aby przerwac dzialanie aplikacji.”

Wylaczyłem laptopa i poszedlem spac. Obecnie włączylem laptopa (znow dlugo sie ladowal) i znow ten komunikat wyskakujacy co 5 minut. Wszysto sie zacina i nie mozna praktycznie nic zrobic. Dodatkowo komunikat microsoft… :frowning:

Nie wiem co zrobić teraz.

Pomocy!


(Veers) #2

Teraz trzeba zacząć od sprawdzenia w jakiej kondycji znajduje się dysk, a jeśli ta będzie zadowalająca - wykonać sprawdzenie stanu plików systemowych przy pomocy polecenia sfc /scannow . Jeśli skaner nie znajdzie również problemów - to sugerowałbym zajrzeć do działu bezpieczeństwo, zapoznać się z instrukcją wykonania wymaganych skanów i założyć tam nowy temat.


(Sheeperone22) #3

Próbuje sprawdzic dysk ale skanowanie nie może się zacząc


(JNJN) #4

Masz jeszcze gwarancję, to proponuję serwis.


(Sheeperone22) #5

Jeśli nie uda mi się naprawić to tak trzeba bedzie zrobić. Narazie skanuje dysk, zobaczymy co bedzie dalej.