Laptop z win10 zawiesza się, długo się uruchamia

Mam laptopa z win10, i5 5200u, gt920m 4gb ram, 1tb hdd. Ma około rok.

Przedwczoraj zawiesił się i wyskoczył komunikat microsoft “aplikacja przestała działać” czy coś takiego. Zresetowałem go. Długo ładował się ekran logowania, a jeszcze dłużej ekran zapraszamy - dlatego tez resetowalem go pare razy na ekranie “zapraszamy”. Wkońcu się włączył, uzycie dysku w menadrzerze zadan wynosiło 100%, po kilku minutach spadło do normy.

Następnego dnia laptop chodził bez zarzutów, grałem w paladins, przeglądałem internet, aż do czasu gdy znowu się zawiesił i wyskoczył komunikat microsoft o ktorym wspominałem wcześniej, zresetowałem znowu kilka razy gdyz sytuacja sie powtarzała (za kazdym razem wlaczał sie jakies 15 minut), potem znow przez jakieś 3 godziny wszystko było w porządku.

Do godziny 22 bo wtedy wszystko się zawieszało i zacinało na zmiane, wyskoczył wtedy komunikat “Instrukcja spod 0x000000007157E8C0 ogwołuje się do adresu pamięci 0x000000007157E8C0. Żądane dane nie zostaly umieszczone w pamieci z powodu błednego stanu we/Wy adresu 0xc000009c. Kliknij przycisk Ok aby przerwac dzialanie aplikacji.”

Wylaczyłem laptopa i poszedlem spac. Obecnie włączylem laptopa (znow dlugo sie ladowal) i znow ten komunikat wyskakujacy co 5 minut. Wszysto sie zacina i nie mozna praktycznie nic zrobic. Dodatkowo komunikat microsoft… :frowning:

Nie wiem co zrobić teraz.

Pomocy!

Teraz trzeba zacząć od sprawdzenia w jakiej kondycji znajduje się dysk, a jeśli ta będzie zadowalająca - wykonać sprawdzenie stanu plików systemowych przy pomocy polecenia sfc /scannow . Jeśli skaner nie znajdzie również problemów - to sugerowałbym zajrzeć do działu bezpieczeństwo, zapoznać się z instrukcją wykonania wymaganych skanów i założyć tam nowy temat.

Próbuje sprawdzic dysk ale skanowanie nie może się zacząc

Masz jeszcze gwarancję, to proponuję serwis.

Jeśli nie uda mi się naprawić to tak trzeba bedzie zrobić. Narazie skanuje dysk, zobaczymy co bedzie dalej.