Laptop z Win7 Home Premium instalacja z nieoryginalnej płyty

Witam.

Czy mogę zgodnie z licencją zrobić format laptopa z Win7 Home Premium z nieoryginalnej płyty? Laptop ma naklejki z kluczem itp. wiem, że mogę zrobić sobie backupa itd. ale czy mogę sobie ściągnąć z internetu Windowsa 7 Home Premium, mieć go na płytce, sformatować komputer i zainstalować Win7 HP z tej płyty w związku z tym, że teoretycznie zakupiłem go z laptopem?

Możesz pożyczyć od kolegi płytę i zainstalować wpisując swój oryginalny klucz. Jedyna forma legalnego pobrania obrazu jest posiadanie konta na stronie MSDN AA inne źródła będą nie legalne bo pobierasz z nie wiadomego źródła piracka wersje.

A jeżeli bym przegrał sobie od kolegi z oryginalnej płyty i z tej przegranej sformatował, zainstalował etc. i w ogóle jak bym posiadał taką płytę to byłoby to legalne?

Microsoft stawia sprawę wyraźnie - możesz przeinstalować z pożyczonej płyty, lecz oryginalnej. Kopiowanie oryginalnej i instalacja z niej jest już nielegalna. Także tylko z pożyczonego, lecz oryginalnego nośnika… Jeśli przekopiujesz oryginał to równie dobrze możesz zasysać już z sieci pirackiego Windows - efekt i legalność ta sama. Także chcesz być legalny - OK, pożycz od znajomego Home Premium, zainstaluj z tej oryginalnej płyty na twoim kluczu - i jesteś czysty. Informacja pewna, gdyż jakiś czas temu kontaktowałem się w sprawie tego typu z MS.

Co to znaczy format z nieoryginalnej płyty ??

Nazwij wątek po ludzku, a nie stosując pseudo slang informatyczny.

Jeżeli zrobisz taki numer że zainstalujesz system z lewej lub nie swojej płyty na swoim komputerze przy użyciu własnego klucza to nie zdziw się jak Microsoft zablokuje ci klucz instalacyjny w ten sposób że nie aktywujesz własnego systemu własnym kluczem .

Ja tak miałem z xp-kiem . Następnie procedura pozyskania nowego klucza nie należy do przyjemności , ponieważ w tej procedurze Polski oddział Microsoftu jest tylko pośrednikiem a wszystko załatwia się w Stanach. Ale jak koniecznie chcesz narobić sobie kłopotu to proszę bardzo.

Ty myślisz, że każdy obraz jest inny i przypisany do pojedyńczego klucza, że takie głupoty o ‘własnym systemie’ i ‘własnym kluczu’ wypisujesz?

Niestety, w przypadku laptopów i komputerów firmowych tak.

Na płytach instalacyjnych dołączane są sterowniki do konkretnego sprzętu oraz “crapware”.

Instalacja z takiej płytki nie będzie możliwa na innym sprzęcie.

Co do reszty jeśli chodzi o płyty z czystym systemem, to o czym piszesz jest prawdą.

:slight_smile: