Laptop z Windows 10 nie chce się wyłączyć

Witam. Zakupiłem wczoraj laptopa z Windows 10. Chciałem zmienic pakiet językowy itp, ale mniejsza z tym. Nacisnałem aby system wyłączył i włączył kompiuter jednakże zaciął się i od godziny go zamyka(jest to okienko prosze nie wyłączac komputera bo jest zamykany). Mam Asusa, w którym nie da się wyciągnąc baterii i nie wiem co zrobic z tym faktem. Naładowany był do pełna więc czekać az po prostu padnie z wyczerpania nie chce… Ile ten laptop może się wyłączać? Nie jestem w stanei tego ani zatrzymac ani nic z tym zrobic. Pomocy. Jakie dane są potrzebne i przedewszystkim jak zapobiec temu czekaniu wiecznemu?

Podstawowe pytanie: jaki model laptopa ? (tip: sprawdź na spodzie, czy przypadkiem nie masz tam takiej malutkiej dziurki oznaczonej “Reset”)

Udało się jakos to przeciągnąc. Rzeczywiscie była. Mogłbys ewentualnie mi odpowiedziec, ponieważ nie chce zakładac nowego tematu na inne pytanie? Zmieniłem język w windowsie na Polski i wsystko pieknie jednakże w ustawieniach mam, że nowe konta będą tworzone domyslnie z językiem niemieckim oraz ekran powitalny wraz z logowania są po niemiecku, nie moge znalezc opcji aby zmienic to wszystko na polski. Proszę o pomoc daje plusa.

Panel sterowania -> Zegar, język, region -> Region -> zakładka “Administracyjne” -> Kopiuj ustawienia -> zaznaczasz "Skopiuj obecne ustawienia do: Ekran powitalny i konta systemowe oraz Konta nowych użytkowników. Restart.

PS. Plusami nie musisz zawracać sobie głowy - nie dla plusów tu się udzielam.

Tak na marginesie, nie próbowałeś go wyłączyć trzymając przynajmniej 4 sekundy przycisk POWER? Nie spotkałem komputera, w którym ten sposób by nie działał.

@Veers ale własnei domyślnie i ustawienia na głównym koncie ekranu powitalnego itp mam po niemiecku mam po niemiecku i nie moge ich zmienic.

Jest tak, jak napisał wyżej kolega - wyłączenie komputera jest możliwe poprzez przytrzymanie przycisku zasilania, którym włączasz laptopa. Trzeba jednak przy tym uważać, bo takie nagłe wyłączenie komputera ma zły wpływ na sprzęt - ja w ten sposób trwale uszkodziłem dysk SSD. 2 razy. A dlaczego? Bo Windows 10 posiadał taki błąd, że po próbie wyłączenia komputera system się nie zamykał, podobnie jak u Ciebie.

Pierwsza wersja win 10 miała coś nie tak pod tym względem, ale na wersji listopadowej nie powinno być tego problemu.

Dysk SSD uszkodziłeś ? Czy Windows ?

Dobra, może poszedłem na skróty. Faktem jest, że wyłączanie komputera w sposób nagły może źle wypłynąć, ale oczywiście wcale nie musi. U mnie pojawiła się w laptopie usterka. Na początku serwis stwierdził, że padł dysk SSD i został on wymieniony na nowy. Niestety, Windows miał nadal ten błąd, o którym wyżej wspomniałem, więc przez kolejne tygodnie wyłączałem laptopa przez przytrzymanie przycisku zasilania. Po jakimś czasie znowu laptop padł, a objawy były te same, jak za pierwszym razem. Laptop pojechał do serwisu i tym razem wymieniono płytę główną. Po jakimś czasie problem z zamykaniem systemu zniknął, a laptopa sprzedałem i kupiłem innego.

Oczywiście domysłem jest, że laptop miał dwie usterki o tych samych objawach z powodu wyłączania go w ten sposób. Jest to jednak najbardziej prawdopodobne. Kiedyś bawiłem się kilkoma dystrybucjami linuksa, bo planowałem trwałą przesiadkę z Windowsa. Wtedy w wielu dystrybucjach zdarzało mi się, że system nie chciał się wyłączyć, a jako początkujący użytkownik nie zawsze umiałem sobie z tym poradzić. Co więc robiłem? Wyłączałem laptopa poprzez przytrzymanie przycisku zasilania. Efektem było zepsucie sprzętu w taki sam sposób, jak opisałem to wyżej.