Laptop z Windows 10 nie chce się wyłączyć

(Przemekdacko) #1

Witam. Zakupiłem wczoraj laptopa z Windows 10. Chciałem zmienic pakiet językowy itp, ale mniejsza z tym. Nacisnałem aby system wyłączył i włączył kompiuter jednakże zaciął się i od godziny go zamyka(jest to okienko prosze nie wyłączac komputera bo jest zamykany). Mam Asusa, w którym nie da się wyciągnąc baterii i nie wiem co zrobic z tym faktem. Naładowany był do pełna więc czekać az po prostu padnie z wyczerpania nie chce.. Ile ten laptop może się wyłączać? Nie jestem w stanei tego ani zatrzymac ani nic z tym zrobic. Pomocy. Jakie dane są potrzebne i przedewszystkim jak zapobiec temu czekaniu wiecznemu?

(Veers) #2

Podstawowe pytanie: jaki model laptopa ? (tip: sprawdź na spodzie, czy przypadkiem nie masz tam takiej malutkiej dziurki oznaczonej “Reset”)

(Przemekdacko) #3

Udało się jakos to przeciągnąc. Rzeczywiscie była. Mogłbys ewentualnie mi odpowiedziec, ponieważ nie chce zakładac nowego tematu na inne pytanie? Zmieniłem język w windowsie na Polski i wsystko pieknie jednakże w ustawieniach mam, że nowe konta będą tworzone domyslnie z językiem niemieckim oraz ekran powitalny wraz z logowania są po niemiecku, nie moge znalezc opcji aby zmienic to wszystko na polski. Proszę o pomoc daje plusa.

(Veers) #4

Panel sterowania -> Zegar, język, region -> Region -> zakładka “Administracyjne” -> Kopiuj ustawienia -> zaznaczasz "Skopiuj obecne ustawienia do: Ekran powitalny i konta systemowe oraz Konta nowych użytkowników. Restart.

PS. Plusami nie musisz zawracać sobie głowy - nie dla plusów tu się udzielam.

(dark__jedi) #5

Tak na marginesie, nie próbowałeś go wyłączyć trzymając przynajmniej 4 sekundy przycisk POWER? Nie spotkałem komputera, w którym ten sposób by nie działał.

(Przemekdacko) #6

@Veers ale własnei domyślnie i ustawienia na głównym koncie ekranu powitalnego itp mam po niemiecku mam po niemiecku i nie moge ich zmienic.

Jest tak, jak napisał wyżej kolega - wyłączenie komputera jest możliwe poprzez przytrzymanie przycisku zasilania, którym włączasz laptopa. Trzeba jednak przy tym uważać, bo takie nagłe wyłączenie komputera ma zły wpływ na sprzęt - ja w ten sposób trwale uszkodziłem dysk SSD. 2 razy. A dlaczego? Bo Windows 10 posiadał taki błąd, że po próbie wyłączenia komputera system się nie zamykał, podobnie jak u Ciebie.

(Longhorn2009) #8

Pierwsza wersja win 10 miała coś nie tak pod tym względem, ale na wersji listopadowej nie powinno być tego problemu.

(KAZDAN63) #9

Dysk SSD uszkodziłeś ? Czy Windows ?

Dobra, może poszedłem na skróty. Faktem jest, że wyłączanie komputera w sposób nagły może źle wypłynąć, ale oczywiście wcale nie musi. U mnie pojawiła się w laptopie usterka. Na początku serwis stwierdził, że padł dysk SSD i został on wymieniony na nowy. Niestety, Windows miał nadal ten błąd, o którym wyżej wspomniałem, więc przez kolejne tygodnie wyłączałem laptopa przez przytrzymanie przycisku zasilania. Po jakimś czasie znowu laptop padł, a objawy były te same, jak za pierwszym razem. Laptop pojechał do serwisu i tym razem wymieniono płytę główną. Po jakimś czasie problem z zamykaniem systemu zniknął, a laptopa sprzedałem i kupiłem innego.

Oczywiście domysłem jest, że laptop miał dwie usterki o tych samych objawach z powodu wyłączania go w ten sposób. Jest to jednak najbardziej prawdopodobne. Kiedyś bawiłem się kilkoma dystrybucjami linuksa, bo planowałem trwałą przesiadkę z Windowsa. Wtedy w wielu dystrybucjach zdarzało mi się, że system nie chciał się wyłączyć, a jako początkujący użytkownik nie zawsze umiałem sobie z tym poradzić. Co więc robiłem? Wyłączałem laptopa poprzez przytrzymanie przycisku zasilania. Efektem było zepsucie sprzętu w taki sam sposób, jak opisałem to wyżej.