Laptop z Windows 7 - Wifi raz działa raz nie

Witam, mam problem z laptopie Fujtisu Siemens Amilo Li 1718 otóż gdy np. Wifi mi nie działa, tak jakby nie było karty sieciowej ( w Md. użądzeń również nie ma karty ! ) i gdy tak jest to wyłącze laptopa i włącze od nowa to Wifi działa elegancko i bez żadnych problemów, ale gdy znowu wyłączę laptopa i włącze to już karty sieciowej nie ma tak jakbym ją wyciągnoł z lapka, Restart - Wifi jest, Restart Wifi nie ma, i tak w kółko to jest bardzo dziwne i jeszcze z takim problemem się nie spotkałem, wszystkie sterowniki zainstalowane, próbowałem innych ale to nic nie daje, nawet dzisiaj zrobiłem formata i nic nie pomogło. Co mam zrobić ? bo to się już głupie robi żebym musiał dwa razy laptopa uruchamiać.

sprawdź czy system sam nie wyłącza wifi w celu oszczędzania energii

panel sterowania > opcje zasilania

w samych sterownikach wifi też to znajdziesz

panel sterowania > centrum sieci i udostępniania > zarządzaj sieciami bezprzewodowymi > właściwości karty > zaawansowane

a najlepiej to sprawdź oba

Jeżeli to nie pomoże idź do serwisu. Mogło się poluzować łączenie pomiędzy płytą główną, a kartą sieciową.

Ja miałem podobny problem i okazało się że karta sieciowa do wymiany.

Tak wszystko ładnie pięknie tylko że na Windows Vista i XP wszystko było ok, a odrazu po instalacji 7 tak jest. i rozumiem że karta by się np. 6 razy nie włączała i raz włączyła to tutaj jest równomiernie - raz się włącza, raz nie, raz tak, raz nie, raz tak… i tak cały czas a nie ma że się np. dwa razy nie włączy.