Laptop z Windows8 Instalacja Windows 7 Problem

Witam kupiłem nowego laptopa Hp Pavillion G6 i obecnie posiada windows 8 od samego początku lecz chciałbym zainstalować windows 7. Instalowałem już wiele razy system ale nigdy z windows 8 na 7. Mam bootowalna płyte i gdy ja wkladam do dvd nic mi sie nie uruchamia. W biosie chciałem ustawić Secure Boot Control na Disabled to nie mogę ponieważ po zapisaniu zmian ponownie włancza sie komputer i wyskakuje jakis komunikat gdy wciskam enter aby kontynuowac nic sie nie dzieje. Wtedy muszę wcisnąć esc i zmiana nie zapisuje sie w przypadku Seccure boot control. Prosze o pomoc bo bardzo chcialbym windows 7 na swoim laptopie

Windows 8 lepiej wykorzystuje zasoby komputera jest lepiej zoptymalizowany działa i ładuje się szybciej od Windows 7

nie wiem czemu chcesz cofać się w czasie

jeśli brak ci menu start to zainstaluj sobie np http://www.iobit.com/iobitstartmenu8.php or http://www.dobreprogramy.pl/Start8,Prog … 33789.html

witaj w świecie UEFI, jeśli laptop był wydawany z innym systemem to musisz poszukać inny starszy bios z modelu z win 7 bądź bez systemu i go wgrać. znajdziesz go najpewniej na stronie producenta komputera

Po włączeniy laptopa wejść w boot menu /zdaje się F10, trzeba sprawdzić/ i zaznaczyć uruchamianie z CD/DVD.

Wchodzisz w bios, ustawiasz botowanie na CD/DVD formatujesz partycje systemową w NTFS i instalujesz na niej nowy system.

Więc nie będę ci tłumaczył szczegółów bo jesteś w temacie.

Właśnie w Biosie jest tam napisane UEFI więc muszę ze strony producenta pobrać starszy bios aby zainstalować windows 7 tak ?

Dodane 21.01.2013 (Pn) 17:57

Dziękuje Ci za pomoc bardzo się przyda :]

może akurat nie koniecznie starszy ale taki który był z win 7 jeśli twój komputer wychodził z tym systemem

Nikt nie cofa się w czasie win8 poza tym że szybciej się uruchamia i kilkoma bajerami narazie nie potrafi sprostać win7…brak współpracy z urządzeniami które na win7 działały bez zarzutu i problem ze sterownikami to pierwsze. Nie polecam win8 dopóki nie wyjdzie sp1 do niego…Win7 działa o wiele lepiej zobaczymy co będzie po sp1 win8. Jeżeli naprawią błędy system godny polecenia narazie jak dla mnie 1:0 dla win7

Dodane 17.03.2013 (N) 15:53

win7 ultimate x64 bije na głowe każdą wersje win8 chyba że w service pack naprawią błędy win8