Laptop z Windows8 Instalacja Windows 7 Problem

Witam, mam problem z moja ósemką. Chce zainstalować jeden system ( Win 7 ) obok już zainstalowanego ( Win 8 ) przy bootowaniu z płyty występuje problem od razu na starcie z plikiem system32/winload.efi informacja mówi: nie można zweryfikować podpisu cyfrowego tego pliku. Poczytałem na forum ze należy w systemie pogrzebać i wyłączyć wymuszanie podpisu sterownika co też uczyniłem, jednak problem nadal występuje. Próbowałem instalować system przez windowsa tak jak każdy inny program, instalacja co prawda się uruchamia lecz przy rozpakowywaniu plików windows po 20% komputer zaczyna się uruchamiać ponownie, w biosie wyskakuje ekran wyboru systemów “instalacja windows” i poniżej “windows 8” po wybraniu “instalacji” występuje bląd który już opisałem wcześniej z tym podpisem cyfrowym. Znowu poczytałem na forach że trzeba w takim razie wyłączyć automatyczne restartowanie co też uczyniłem i nic nie dało… Laptop jest nowy, chce mieć dwa systemy gdyż 8 mi się nie za bardzo podoba lecz nie chce jej całkowicie usuwać, dysk podzieliłem na partycje oczywiście. Macie jakieś pomysły jak rozwiązać ten problem? Z góry dzieki.

Zainstaluj sobie program do 8 imitujący menu start (Po co je z 8 usuwali nie wiem ale to błąd) i zostań na 8 bedzie najprościej

http://www.classicshell.net/

  1. Musisz w biosie, albo UEFI, zależy co tam masz wyłączyć opcję “Secure Boot”. Wtedy, podczas instalacji nie będzie sprawdzany podpis cyfrowy.

  2. Ta sztuczka z instalacją win 7 na win 8 i tak Ci się nie uda, bo 7-ka nadpisze bootloadera i nie będziesz miał wyboru systemu przy uruchamianiu. Dlatego zawsze instaluje się windowsy od najstarszego do najnowszego, a nie odwrotnie.

  3. W nowych laptopach z win 8 MBR na dyskach został zamieniony na GPT, a 7-ka nie zainstaluje się na tym. Jedynym rozwiązaniem jest zmiana GPT na MBR, co wiąże się z utratą wszystkiego co masz na dysku łącznie z partycją recovery.

Reasumując - nauczyć się żyć z win 8.

Wyłącz UEFI i secure boot oraz włącz Launch CSM

Witam ponownie, sorry za dlugi czas odpisywania, wiec chce zainstalować 7 gdyz mam na nią więcej programów które potrzebuje niż na 8, nie chodzi o wygląd. Nie instalowałem windowsa 8 wiec nie ode mnie zależała kolejność instalowanych systemów, laptop był już zakupiony z win 8.

Jeżeli ktoś może to mi przetłumaczyć na bardziej zrozumiały prosty chłopski język?

Tu masz przykładowy opis dla Asusa

http://codechief.wordpress.com/2013/02/ … uefi-mode/

po prostu Secure Boot Control i Launch CSM zrób na Enable i Boot Device Contro nie może być na tylko UEFI