Laptop z xp i podłączenie internetu wi-fi

(Luk210) #1

Mam pc podłączonego do routera kablem i chciałbym mieć internet jeszcze na laptopie przez wi-fi.Jak utworzyć takie połączenie??Dodałem moją sieć w laptopie i spowrotem włączyłem broadcast SSID w routerze jeddnak wtedy laptop już nie widzi sieci ,widzi tylko wtedy gdy broadcast SSID jest wyłączone to łączy się automatycznie.z góry dzięki

(Itq5) #2

Najpierw mówisz, że chcesz się polączyć.. Potem, że przy wlączonym SSID nie widzi sieci a przy wyłączonym laczy sie automatycznie.. :?

Możesz więc napisać jaśniej..

p.s. dziwne, że przy włączonym SSID nie widzi sieci..

(Luk210) #3

chyba jak broadcast SSiD jest włączone to ukrywa sieć nieprawdaż.Che utworzyc skrót albo całe połączenie bo jak mam ukrytą sieć to już jej nie widzi i nie łączy się mimo iż jest dodana.

(Cahe69) #4

hahaha - BROADCAST tzn OGLASZAJ czyli....jest dokladnie na odwrot jak mowisz :stuck_out_tongue:

EDIT:

no chyba ze zjadlo Ci literke i mialo byc "

...i wtedy by sie zgadzalo.

a jesli tak to musisz w kompie wczesniej wpisac parametry sieci (badz sa one juz zapamietane) i zaznaczyc ze ma sie z nia zawsze laczyc (czy jakos tak) ;>

(Itq5) #5

Może czas zmienić xp na viste.. tu niema problemu z wi-fi :wink:

Najlepiej bedzie zresetować ustawienia routera i zacząd od poczatku.. Na poczatek skorzystaj z "wizarda" czyli takiego programu na stronie routera do szybkiej i wstępnej konfiguracji routera.. (czyba, że niemasz takiej opcji) następnie ustaw aby router był rozglaszany czyli dajesz właczone SSID.. następnie sprawdzasz czy komputer widzi ci sieć i czy sie z nia lączy.. (na kompie zawsze możesz wziąć opcje rozłącz i połaczyć od nowa) jeśli widzi i łączy się to można przystąpić do konfiguracji zabezpieczeń sieci itp.. jeśli nie widzi to upewnij sie że sterowniki od wi-fi masz odpowiednie do twojego uządzenia i czy są one prawidlowo zainstalowane..

(Poul4) #6

A ja mam problem tego typu, że do rutera Paentagram podłączony mam jeden komp pk kablu ( i działa bez problemu), drugi che podłączyć po wi fi (laptop) i ten drugi widzi sieć ale się nie łączy co może być tego przyczyną?

(Bolo92) #7

Jeżeli rozgłaszanie ESSID(nazwa sieci) jest wyłączone to widać sieć ale nie widać nazwy.

Przeważnie w windowsie nie widziałem takich sieci w ogóle ale w programach do karty sieciowej Network Stumbler widać wszystko oprócz nazwy.

I tą nazwę trzeba znać wtedy jeżeli nie ma filtracji itp. to się połączy, jeżeli jest filtracja to musi być MAC uwierzytelniony.

Więc to nie chodzi o to że wyłącza Wi-FI czy Acces Pointa tylko o nazwę sieci.

Musisz w Wi-Fi najlepiej włączyć rozgłaszanie nazwy sieci ustawić wolny kanał i podać jak mają być przydzielanie IP. przez DHCP(dynamicznie) czy Static IP.

I wtedy powinno ładnie śmigać.