Laptop z xp i podłączenie internetu wi-fi

Mam pc podłączonego do routera kablem i chciałbym mieć internet jeszcze na laptopie przez wi-fi.Jak utworzyć takie połączenie??Dodałem moją sieć w laptopie i spowrotem włączyłem broadcast SSID w routerze jeddnak wtedy laptop już nie widzi sieci ,widzi tylko wtedy gdy broadcast SSID jest wyłączone to łączy się automatycznie.z góry dzięki

Najpierw mówisz, że chcesz się polączyć… Potem, że przy wlączonym SSID nie widzi sieci a przy wyłączonym laczy sie automatycznie… :?

Możesz więc napisać jaśniej…

p.s. dziwne, że przy włączonym SSID nie widzi sieci…

chyba jak broadcast SSiD jest włączone to ukrywa sieć nieprawdaż.Che utworzyc skrót albo całe połączenie bo jak mam ukrytą sieć to już jej nie widzi i nie łączy się mimo iż jest dodana.

hahaha - BROADCAST tzn OGLASZAJ czyli…jest dokladnie na odwrot jak mowisz :stuck_out_tongue:

EDIT:

no chyba ze zjadlo Ci literke i mialo byc "

…i wtedy by sie zgadzalo.

a jesli tak to musisz w kompie wczesniej wpisac parametry sieci (badz sa one juz zapamietane) i zaznaczyc ze ma sie z nia zawsze laczyc (czy jakos tak) ;>

Może czas zmienić xp na viste… tu niema problemu z wi-fi :wink:

Najlepiej bedzie zresetować ustawienia routera i zacząd od poczatku… Na poczatek skorzystaj z “wizarda” czyli takiego programu na stronie routera do szybkiej i wstępnej konfiguracji routera… (czyba, że niemasz takiej opcji) następnie ustaw aby router był rozglaszany czyli dajesz właczone SSID… następnie sprawdzasz czy komputer widzi ci sieć i czy sie z nia lączy… (na kompie zawsze możesz wziąć opcje rozłącz i połaczyć od nowa) jeśli widzi i łączy się to można przystąpić do konfiguracji zabezpieczeń sieci itp… jeśli nie widzi to upewnij sie że sterowniki od wi-fi masz odpowiednie do twojego uządzenia i czy są one prawidlowo zainstalowane…

A ja mam problem tego typu, że do rutera Paentagram podłączony mam jeden komp pk kablu ( i działa bez problemu), drugi che podłączyć po wi fi (laptop) i ten drugi widzi sieć ale się nie łączy co może być tego przyczyną?

Jeżeli rozgłaszanie ESSID(nazwa sieci) jest wyłączone to widać sieć ale nie widać nazwy.

Przeważnie w windowsie nie widziałem takich sieci w ogóle ale w programach do karty sieciowej Network Stumbler widać wszystko oprócz nazwy.

I tą nazwę trzeba znać wtedy jeżeli nie ma filtracji itp. to się połączy, jeżeli jest filtracja to musi być MAC uwierzytelniony.

Więc to nie chodzi o to że wyłącza Wi-FI czy Acces Pointa tylko o nazwę sieci.

Musisz w Wi-Fi najlepiej włączyć rozgłaszanie nazwy sieci ustawić wolny kanał i podać jak mają być przydzielanie IP. przez DHCP(dynamicznie) czy Static IP.

I wtedy powinno ładnie śmigać.