Laptop za 2k zł

Cześć,
za rok mam ślub, dlatego nie mogę szaleć z pieniędzmi.
Szukam laptopa za około 2k zł:

  1. lekki,
  2. 14",
  3. w podróż,
  4. do oglądania co jakiś czas filmów z narzeczoną,
  5. może raz na jakiś czas pograć w jakąś grę,
  6. studiuję też zaocznie, więc dobrze jakby trochę trzymała bateria :wink:
  7. nowy.

Myślałem o tym:

  1. https://allegro.pl/laptop-lenovo-ideapad-320s-14ikb-i3-ssd-pcie-w10-i7634344940.html

  2. https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/acer-swift-3-sf314-52-3862-14-intel-core-i3-7100u-4gb-ram-128gb-dysk-win10.bhtml

Co o tym sądzicie?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc! :slight_smile:

Nie różnią się praktycznie niczym. Do Twoich wymagań będą OK, z wyłączeniem gier innych niż te sprzed 10 lat (3D). Laptop jest ok, ale dla mnie niewidze jego niszy:) Mobilnściowo przegrywa z atomami, a nie zapewnia wiele większej wydajności;-)

Łoł…no tu kolega poleciał. :wink: Mówić, że Atomy są niewiele mniej wydajne od i3-7100U to troszkę spore niedopowiedzenie. Jeżeli chodzi o mobilność - wielu wystarczy fakt mniejszego rozmiaru niż standardowe 15" (taki 14" spokojnie zmieści się do każdego przeciętnego plecaka czy torby naramiennej, a nie można tego powiedzieć o 15"), no i też są sporo lżejsze od 15".

Z Twoimi wymaganiami aż się prosi o laptopa z Ryzenem. I jeżeli byłbyś w stanie nieco nagiąć te 2000 zł:


Wydajniejszy niż i3-7xxxU (ba, bliżej mu w sumie do i5-7xxxU), do tego zintegrowane GPU Vega w Ryzenach bije na łopatki intelowskie układy. Spokojnie na tym pograsz w każdy tytuł e-sportowy, a i część nowszych gierek tj. Battlefield 1, CoD:WW2 czy FIFA19 będzie w miarę grywalnych. Oczywiście w niższych rozdzielczościach i najniższych ustawieniach graficznych.
Laptop ma drugi slot na RAM, także zdecydowanie zalecane byłoby dokupić z czasem dodatkowe 4GB (koszt paruset złotych). Jest też nieco lżejszy niż Acer. :wink:

Ah, no i przede wszystkim - to Yoga. :slight_smile: Klapa się otwiera na drugą stronę w tryb tabletowy + ekran dotykowy.

1 polubienie

Mam na myśli “poważne” zastosowania, Worda, YouTube i Diablo II oba obsłużą. Oba też nie obsłużą SDK C+, Skyrima i udławią się Blenderem :wink: Dlatego i3 w laptopie to dla mnie trochę taka konstrukcja “na siłę”. Nie widzę jej “niszy” i dlatego…

… ten twój Ryzen jest rozsądniejszy. Raz procek już wygląda możliwie, dwa grafika już też jakieś gry będzie znośnie ciągnęła:) Czyli ma on już znacznie szersze zastosowania od Atomka.

Nie wiem w sumie jak mają się obecne Atomy, ale jak swego czasu miałem Acera Switch 10 z Atomem, to on się dławił nawet na przeglądarce i ładowaniu stron. :wink: Uruchamianie Visual Studio można było liczyć w minutach. No co też ważne - Atom często jest parowany z dyskami eMMC, co jest zbrodnią w biały dzień. Te lepsze konstrukcje - z normalnym SSD SATA/M.2, już są zaś w cenie Core i3. :wink: A zawsze to te kilka(naście) procent lepsza wydajność, która jest mocno odczuwalna w tak niskim pułapie. To tak samo jak z klatkami w grach - niby między 25 a 30 jest niewielka różnica, ale robi diametralną dla przyjemności z grania. I tak samo jest z Atomem i Core i3. :wink:

to zbrodnia przeciwko ludzkości jak dadzą 32 GB. System będzie niestabilny- po 3-4h zapcha dysk, zamuli jak Celeron 400mhz w 2010, pozamyka aplikacje, wygasi ekran i na koniec się zresetuje :wink: Z HDD objawy ustąpiły.

Te najnowsze, 4 rdzeniowe, dają radę. Można, na moje oko, komfortowo oglądać filmy, w sieci poszperać, ale przy “drukowaniu do pdf” już widać co pod maską :slight_smile: Oczywiście mowa o wersjach z 4 GB Ram. Z gier, to wiadomo tylko to co 10lat stare+, czyli z czasów core2duo, bo taką mają wydajność według testów.

Właśnie dlatego oferty z i3 postrzegam dość kiepsko, mają wyższą wydajność, ale do obliczeń zawodowych niewystarczająca, a grafika nie jest znowu o tyle lepsza żeby grać na niej. Z tego powodu ten Ryzen miesza tutaj, swoją drogą, teraz już wiem skąd ten Athlon 200GE- one mają identyczny układ 2c4t 3vega + energooszczędność :wink:

Lenovo Yoga faktycznie dobry wybór, jeśli weźmie się go pod uwagę to warto zobaczyć premium care - 5 dni na naprawę laptopa dają albo zwrot kasy i naprawiony laptop.

Jeżeli nie przeszkadza Ci że jest odrobione większy
Lenovo Ideapad 330-15 Ryzen 3/8GB/240/Win10


Trochę lepsza i tańsza konfiguracja. Od razu z 8 GB ram i większym dyskiem SSD. Waga to 2 kg na 15 calowy laptop to nie jest dużo.

Jeżeli masz zamiar dokładać do mniejszych modeli to proponuje
Huawei MateBook D 14’ Ryzen 5/8GB/256/Win10 FHD
Bardzo dobry stosunek ceny do wydajności.

Ewentualnie Acer Swift 3 i3-8130U/4GB/128/Win10 IPS FHD

15" to jest dużo większy. Nie zmieści sie do plecaka, jak 14". A strzelam, że o to chodzi autorowi. Wyraźnie napisał, że chciałby 14" i są takie w tej cenie, także po co w ogóle ta propozycja? :open_mouth: Nabicie reflinka czy co?

Ponad 600 zł to nie jest dołożenie. To jest przecież inny przedział cenowy. :thinking:

Na tą cenę jest ok, owszem, jednak jeżeli autor chce w coś pograć, to w tej cenie tylko Yoga z Ryzenem.

Jestem w stanie polecić rewelacyjny sklep w Warszawie, który sprzedaje laptopy Lenovo. Robią furorę na forum ruby on rails. Jeśli ktoś programuje, te komputery świetnie się nadają i są tanie. https://www.mmcomp.pl/laptopy-lenovo-warszawa

Dziękuję bardzo za wasze dotychczasowe opinie!
Przepraszam, że Wam nie odpisywałem, ale byłem za granicą.

Powiem Wam szczerze, że budżet mogę trochę podnieść (np. do 2300 zł), ale koniecznie musi być 14" i lekki :slight_smile:
Bardzo się zastanawiałem nad zaproponowaną Yogą, jednak boję się ekranów dotykowych oraz 360, że z czasem zawiasy będą się luzowały. Obawiam się, że taki sprzęt szybciej się zużyje, a ja też nie mam zamiaru oszczędzać komputera :slight_smile:
Czy możecie polecić coś jeszcze lub przekonać mnie, że gadam głupoty i Yoga wcale tak szybko się nie popsuje? :slight_smile:

Oraz co myślicie o wspomnianych wyżej Acer Swift 3 i3 oraz Huawei MateBook? :slight_smile:

Moim zdaniem jest to zdecydowanie najlepszy model w tej cenie

Masz absolutnie rację. Ten laptop jest naprawdę świetny.
Ale nie na mój budżet oraz na moje potrzeby. Potrzebuję laptopa w podróż, do oglądania filmów oraz do szkoły.
Dziwnie to zabrzmi, ale ten laptop będzie się marnował przy mnie :slight_smile:


coś takiego zobacz, kupisz nawet dwe maszynki do pisania i filmów oglądania, wiec przy rozwodzie z narzeczona będzie łatwiej podzielić :wink:
Minus jest taki, że w nic na tym nie zagrasz w 3d, totalnie w nic nowszego niż 2008 :slight_smile: . Nawet nie o procek chodzi, a o grafikę. To integra intela, podobną masz w N3xxx/i3, więc za 1500 dostaniesz lepszy procek, ale …do gier musisz Ryzena bo APU:P

Zdecyduj się. :wink: A jak zdecydujesz się czy mają być gry, czy nie - wtedy coś się znajdzie.