Laptop za 3000-3500 zł

Cześć,

nie mam pojęcia, czy w takiej cenie uda się kupić, to co potrzebuję, ale bardzo Was proszę o pomoc w znalezieniu odpowiedniego sprzętu.

Od lat używam laptopów marki Dell i też przy tym chciałbym zostać, bo jakoś im ufam. 95% korzystania z lapka to przeglądanie neta, oglądanie seriali, pisanie w Wordzie i słuchanie muzyki. Pozostałe 5% to granie raz na miesiąc w Heroes VII. Żadnych nowszych gier nie przewiduję więc wystarczy sprzęt, który pozwoli na swobodnie granie w Hirołsy bez zacinania ;D

Wydaje mi się, że następujące parametry byłyby odpowiednie:

  • I5 8 generacji
  • 128 GB SSD (żeby Windows szybciej działał i Hirołsy)
  • 1000 GB HD (koniecznie, bo mam dużo danych)
  • 8 GB RAM
  • 15" matryca, matowy albo antyrefleksyjny
  • karta graficzna 4 GB
    Jeśli chodzi o kartę graficzną to słyszałem, że powinna być GeForce żeby gry chodziły bez lagów, ale czy na zwykłym Radeonie 530 Heroes nie pójdą?
    I koniecznie jeszcze muszę mieć dysk DVD, bo często mi się przydaje.

Jeśli byłoby coś lepszego niż Dell to też chętnie spojrzę, aczkolwiek jestem już tak przywiązany do tej marki, że nie wyobrażam sobie innego kompa.
Dziękuję za ewentualną pomoc :slight_smile:

Praktycznie nic ciekawego z modeli Dell nie dostaniesz w tej cenie.

Laptop z systemem czy bez?
Lenovo Ideapad 720-15 i5-8250U/8GB/256 RX560 Szary

A coś takiego z Dell?

Koniecznie z systemem potrzebuję.

na zwykłym Radeonie 530

Dołóż do MX150 bo na tak słabego Radeona aż szkoda kasy, mogła by zostać zintegrowana wyłącznie.

Huawei MateBook D i5-8250U/8GB/128+1000/Win10 MX150 - IPS

ASUS VivoBook S15 S510UN i5-8250/8GB/256SSD+1TB/Win10 - EWV

Dell Inspiron 5570 i5-8250U/8G/256+1000/Win10 FHD - te majamatryce TN, lepiej dopłać do jakiegoś z IPS/PLS lub chociaż EWV.

Gdyby tylko miały napęd DVD… Jak na razie widzę, że tylko Dell je ma.

Czyli Radeon 530 do gier się w ogóle nie nada?

Mam w domu Della z identyczna konfiguracją, tylko jest to Inspiron 5370 - ma 13". Jeżeli chodzi o gierki - starsze tytuły działają bez problemu. Moja luba właśnie grywa w Wiedźmina 2 i Dragon Age 2. :wink: Nie są na pewno w natywnych rozdzielczościach i z większymi detalami, ale grać się bez problemu w co nieco da. Jednak o Assassin’s Creed Odyssey zapomnij. :wink:

Zdecyduj po prostu co jest najważniejsze. W naszym przypadku za wyborem tego Della był właśnie znaczek, gwarancja i jakość wykonania (to aluminium robi spore wrażenie). Ma to być laptop na lata, głównie jednak do Netfliksa, przeglądania Internetu, i właśnie okazjonalnych gierek, których nie ma na PS4.

No właśnie, Dell to zdecydowanie jakość wykonania, żaden inny laptop nie wygląda tak dobrze dlatego najchętniej bym z nim został :smiley:

Nie wiem jak bardzo wymagające są gry, które wymieniłeś wyżej, ale ja gram tak raz na miesiąc w Heroes VII i żadne inne gry nie są mi potrzebne :stuck_out_tongue:

A no i widzę, że na x-kom są głównie sprzęty z ich gwarancją a chyba wolałbym gwarancję producenta :smiley:

Bynajmniej. Apple. :wink:

Powinno pójść na tym Radeonie. Jak bardzo Ci zależy - mogę sprawdzić u siebie na dniach. Jak u mnie będzie w miare grywalne, to na 5570 tym bardziej bo mój ma jedną kość 4GB RAM tylko.

Bo często laptopy Della, które oferują, są przez nich zmodyfikowane pod kątem dysków HDD/SSD lub pamięci RAM. Wtedy naturalnie gwarancja Dell przestaje obowiązywać, więc X-Kom daje swoją.

Z systemem
Acer Aspire 5 i5-8250U/8GB/240+1000/Win10 MX130 IPS
Matryca FULL HD IPS, przyzwoite wykonanie, podświetlana klawiatura.

Ewentualnie na platformie ryzen
ASUS VivoBook 15 R504ZA Ryzen 7/8GB/240SSD+1TB/Win10
ASUS VivoBook 15 R504ZA Ryzen 5/12GB/240SSD+1TB/Win10

Podane modele są bez napędu lecz możesz wybrać napęd na USB.
Lite-On ES1 Ultra-slim black

Jeżeli chodzi o model z wbudowanym napędem
Lenovo Ideapad 520-15 i5-8250U/8GB/256/Win10 MX150 Szary lepsze wyposażenie
Dell Inspiron 5570 i5-8250U/8G/256/Win10 R530 FHD nieb -Dell lecz nic ciekawego nie posiada.

Wydaje mi się, że by poszło normalnie, dzięki za chęci :smiley:

Mam wrażenie, że te Asusy są lepsze od Della, który sobie upatrzyłem i teraz mam dylemat. Nie wiem czy zaufać tej firmie, aczkolwiek te laptopy są tańsze a lepsze, czyżby w przypadku Dell płacimy za markę?
Miałem teraz na oku ten: https://dell24.pl/p/9311/Laptop-DELL-Inspiron-5570-15-6-039-039-FHD-i5-8250U-8GB-128GB-1TB-AMD-R530-Win10H-1YNBD-1YCAR#tab-ask2
ale martwi mnie to: LAN 100 Mbps

Więc chyba skuszę się na Asusa nr 1 albo Acera i dokupię sobie napęd a i tak wyjdzie taniej niż Dell xD Ale nie wiem czy ta platforma Ryzen jest ok.

W przypadku Della płacimy za przede wszystkim nienaganną gwarancję Door2Door. :wink: Jakiś czas temu wujowi padł dysk. Dałem mu namiary na infolinię Della. Już następnego dnia przyjechał technik do jego domu, wymienił mu dysk i postawił Windowsa. :wink:

Jeżeli chodzi o specyfikację tych Asusów - Ryzen 7 2700U jest bardzo zbliżony do i5-8250U, tu wielkiej różnicy nie ma. Gigantyczna jest w kwestii wbudowanej Vegi 10 a Radeonem 530. Na Asusie pograłbyś w nawet co niektóre nowsze tytuły.

No i jeżeli w ogóle chodzi o laptopy z Ryzenem, to jednak skłaniałbym się ku Acerowi:

Mam większe zaufanie do tej marki, bo jestem po 3 laptopach. Wszystkie miło wspominam. :wink: Do tego Acer ma RAM w konfiguracji 2x4GB, a Asus 1x8GB. Dual-chanel bardzo dużo daje w kwestii wydajności w grach (różnice rzędu nawet 5-10 fps).

Jako zapalony gracz poleciłbym jednak laptop z którymś Ryzenem. :wink: Napisałeś, że tylko Hirołsy…a nuż spodoba Ci sie granie jak będziesz miał okazję spróbować czegoś innego i nowego? :wink:

Zamówiłem tego Asusa VivoBook 15 Ryzen 7, dziś pojadę odebrać, mam nadzieję, że dobry wybór xD Muszę jeszcze w salonie zobaczyć, czy nie jest za mały, bo się tego trochę obawiam.

Ja od wieeeeelu lat gram tylko w kolejne części Hirołsów, czasem wracam do Warcraft III, tak to nic więcej mnie nie interesuje :smiley:

Dziękuję Wam za pomoc, fajnie, że mi wskazaliście coś innego, bo pewnie kupiłbym drogiego Della, w którym nie miałbym tylu dobrych parametrów xD

Zawsze masz 14 dni zwrotu więc nie ma się czego obawiać.

Zewnętrzną nagrywarkę na USB dostaniesz już poniżej 80zł.

Ja mam od kilku lat nie podłączoną nagrywarkę, leży w komodzie a jak mnie ktoś ostatnio prosił o przegranie płyty to mu kazałem wrzucić na Google Drive :wink:

Po przemyśleniu doszedłem do wniosku, że nie jest ten dysk aż tak potrzebny więc dokupię sobie go na USB i będzie pewnie i tak większość czasu leżał w szufladzie xD

nagrywarka czy dysk?

oczywiście chodziło mi o nagrywarkę :wink:

Ewentualnie w dobrej cenie z systemem.
Acer Nitro 5 i5-8300H/8GB/120+1000/Win10 GTX1050 FHD
Matryca FULL HD IPS, całkiem niezłe wykonanie, dwa dyski wewnątrz laptopa, podświetlana klawiatura, całkiem niezłe czasy pracy na baterii, łatwy dostęp do podzespołów, dobry stosunek ceny do wydajności. Aktualnie w bardzo dobrej cenie.

Okej, kilka spostrzeżeń:

Najpierw wziąłem tego lapka, ale po jednym dniu oddałem, bo touchpad był tak nieznośnie głośny, że nie dało się wytrzymać. To już nawet nie jest kwestia klikania, ale cały się ruszał i hałasował. Myślałem, że to wina konkretnego egzemplarza, ale w salonie okazało się, że ten model tak po prostu ma. Więc out.

Pan w salonie w zamian zaproponował mi coś takiego:


Tyle, że w salonie kosztował 3200 więc trochę mniej niż pokazuje strona. Jestem bardzo zadowolony, bo w sumie to jest to, czego szukałem. Ma kartę GeForce, napęd DVD i jak na razie bardzo dobrze się sprawuje. Sprawdzałem oczywiście Heroes VII i działają na wysokich ustawieniach idealnie. Bardzo się cieszę, że tamten okazał się wadliwy. Chociaż tamten był trochę ładniejszy, bo miał bardzo wąskie ramki i był lżejszy, ale ten ma za to o 1500 mAh większą baterię.