Laptop za niecałe 1000 zł

Witam.
Zastanawiam się na d kupnem laptopa do w większości do przeglądania internetu,
obejrzenia teledysków.
Na pewno nie będzie służył do gier.
Co myślicie o tym:

Laptop Ninkear N15 Air 15.6 "FHD IPS 16GB DDR4 512GB SSD Intel N95 180 ° flip z odblokowaniem linii papilarnych podświetlana klawiatura systemu Windows 11 - AliExpress

DERE Laptop R16 Air 16-calowy IPS Full HD Intel Celeron N4500 12GB + 512GB SSD do gier biurowych do nauki laptopa Windows 11 Notebook (aliexpress.com)

FIREBAT A14 Laptop Intel N5095 14.1 Cal 16GB LPDDR4 RAM 512GB 1TB SSD lekki komputer biznesowy Notebook FHD odcisk palca - AliExpress

niby dysk SSD, procesor Celeron-moim zdaniem chyba najwolniejszy, 16gb Ram-choć nie wiem czy
tutaj ram ma duży wpływ? Czy te modele nie są modelami takimi jak Chuwi, na forach o tej marce słyszałem nie zaciekawe zdanie. Niby są to firmowe laptopy, znalazłem jeszcze coś takiego:

14.1 "Windows 11 Laptop i5-7300U Intel 20GB 2TB SSD Notebook 1920*1080 odblokowanie komputerowego gracza biurowego - AliExpress

co to jest? Piszę że i5, chyba że tylko tak piszę?

Daj sobie spokój z tymi dziwadłami.

Z tymi noname z Aliexpress różnie bywa. Czasami działają latami bez problemów, a czasami po kilku miesiącach można je wyrzucić. Gwarancja najczęściej jest fikcyjna.

Za tysiąca proponuję poszukać laptopa poleasingowego z i5/i7 8-gen, 8-16 GB RAM oraz SSD 480 GB+ np. Dell 7490
https://allegro.pl/oferta/dell-latitude-7490-i5-8350u-16gb-512gb-ssd-1920x1080-windows-11-home-15058873910

Jak chcesz nowy to trzeba dopłacać i pójść na pewne kompromisy
np. Chromebook Laptop Acer Chromebook Plus i5-1235U/8GB/512 - Pepper.pl

Oczywiście nie polecam takiego zakupu !

One są tak firmowe, jak radio marki Panasonix i i buty Adidason.

nie wiem czy to prawda że niektórzy stosują regulamin gwarancji aktualnej tylko na terenie kraju?

ten model to i nawet jest ok, patrzyłem inne modele tego sprzedawcy ma ich tyle w ofercie że nie wiedziałbym który wybrać. Kiedyś kolega miał Laptop Dell nowy ze sklepu, po okresie gwarancji zaczął
szwankować, zaniósł do naprawy, naprawili ale doradzili żeby go sprzedał bo może paść w totalne zepsucie. Może Dell 7490 nie będzie tak szwankował i oby nie miał jakiś produkcyjnych wad?

Dodam jeszcze że Laptop który zamierzam kupić nie musi mieć wcale aż tak dużego dysku,
myślę że starczył by mi nawet 256GB. Nie jest mi potrzebny ekran dotykowy.

To niezwykła opinia.:slight_smile:

chodziło mi o to że zepsuje się i nie będzie wogule działał

Hmm tak, wyjaśnienie równie interesujące jak i ta opinia. :wink: