LAPTOP za około 5000zł - sugestie

WITAM

Zamierzam niedługo kupić laptopa za ok 5000zł. Piszę około, bo na tyle się wstępnie ugadałem z rodzicami, ale myślę, że dam rade jeszcze wycisnąć, także może być więcej, jednak bez przesady :smiley:

Uprzedzam że jestem dość wymagający. Lapek ma zastąpić stacjonarnego - będzie jedynym kompem w domu (ale na szczęście tylko moim). Myślę, że ok 15" będzie OK - 17" raczej odpada. Zastanawiałem się nad Dell’em i Acer’em, ale może być inna firma (chyba nie muszę przypominać, że sprzęt nowy).

Oto moje pragnienia: (poprawiajcie mnie)

  • Vista (Home Premium styka, mogę sobie samemu dokupić - nawet lepiej)

  • procek c2d (przydałoby się minimum 2Ghz)

  • 2GB RAM (w przyszłości dołożyć np do 4)

  • WŁASNA grafa - chciałbym z 256MB własnej + jeszcze TurboCache

  • dysk nie jest aż tak ważny, ale 100min (160 bym chciał oczywiście)

  • Bluetooth i IrDa (irda coś zanika ostatnio chyba)

  • chciałbym jeszcze modem GPRS/EDGE/UMTS, kamerke, może tuner TV (kamerke i tuner moge dokupić…)

  • WiFi of course

  • DVD RW

  • no i inne bajerki (o czymś zapomniałem?)

Podajcie jakieś linki - Z góry dzięki

Dozbieraj troche kaski i zainwestuj w Apple Mac Book Pro a nie bedziesz zalowal :slight_smile:

według mnie to jakbyś wybierał pomiędzy mercedesem, a fiatem :?

Co do Dell’a z takimi “wymaganiami” to raczej… AMD i max. 2GB na pokładzie. Z max.4GB poszukaj Toshiby A200, HP albo Lenovo. Sam jestem na takim samym etapie - tylko wolę XP i niekoniecznie kartę graf. :wink:

Za jakieś 10.000 będziesz miał to o czm piszesz.

Hej, no przeglądając allegro to takie rzeczy można było wyszukać za jakieś 6k - ogólnie wbrew pozorom były niedrogie (nowe). Trzeba chyba sie po prostu na tym dobrze znać i umieć szukać :smiley:

Voytec to ty chcesz kupawać lapka z 5 kawałków na allegro :o

To ja robie :o Co złego jest w kupowaniu z allegro… przecież tam normalne firmy sprzedają sprzęt, a kantować to mogą równie dobrze w sklepie jak się ktoś nie zna… od paru lat kupuję na allegro sprzęt czy na ebay i może z dwa razy coś było nie tak, ale wszystko zawsze się dało wyjaśnić…

Powróćmy do tematu - miejsce kupna się ustali :slight_smile: Jeśli na allegro to napewno nie od kogoś nieznanego - komentarze, punkty etc… Kupiłem już kilka rzeczy i nie było żadnego problemu - trzeba umieć kupować - trzeba uważać. Poza tym w internecie (sklep jakiś) kupowałem za podobną sumę keyboarda Yamahy i też nie było problemów większych (czegoś tam nie dowieźli, ale zaraz dostarczyli).

Czekam na propozycje 8)

[http://www.komputronik.pl/Notebooki/Asus/seria_G1_G2_R1_A7_W1_W2_R1_VX1_Lamborghini__dla_koneserow/Asus_G1_AK005G__Vista_Ultimate/pelny,id,38182/](http://www.komputronik.pl/Notebooki/Asus/seria_G1_G2_R1_A7_W1_W2_R1_VX1_Lamborghini dla_koneserow/Asus_G1_AK005G Vista_Ultimate/pelny,id,38182/) to jest taki który powinien ci odpowiadać, tylko cena nie ta, ale nie sądze żebyś znalazł coś podobnej jakości w niższej cenie

Elegancko… Tylko drogi - ale superowy (na allegro takie oglądałem). Mamy początek maja, a ja jeszcze nie kupuje w tej chwili. Zanim kupię to troche stanieją i może coś się wykombinuje :smiley:

Wydaje mi się, że ten mógłby Ci odpowiadać, jeszcze Ci zostanie to RAMU sobie dokupisz :wink:

http://www.komputronik.pl/pelny.php?id=39498