Laptop zacina się podczas przeglądania Internetu

Siema!

Ostatnio zauważyłem, że mój laptop Lenovo 3000 G530 zaczyna się zacinać. Mam RAM 3 GB i system Windows Vista. Wygląda to tak, że najczęściej podczas przeglądania Internetu w Google Chrome (z którym ostatnio miałem problemy) laptop zaczyna bardzo wolno działać. W pasku systemu Windows Vista mam dodatek który pokazuję pierwszy licznik na 100% a drugi w granicach 45%-60%. Jakieś sugestie dotyczące naprawienia tego błędu?

Jeśli zły dział to przepraszam i proszę o przeniesienie.

Hej,

A możesz coś więcej powiedzieć o tym pasku i błędzie? Co to za dodatek?

Jeśli chodzi o działanie sprzętu, to na pewno na początku wypadałoby przeczyścić system i rejestr przy pomocy programu CCleaner, zdefragmentować dysk twardy - na przykład przy pomocy Defraggler’a - oraz powyłączać niepotrzebne programy startujące z systemem.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Pokaż temperatury z http://www.dobreprogramy.pl/HWMonitor,P … 33495.html (w spoczynku i z momentu gdy się zacina).

Hej,

Dodatkowo przeskanuj system przy pomocy programu Malwarebytes Anti-Malware. W czasie instalacji odznacz pole aktywacji okresu testowego.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Ten dodatek jest z tych co były od razu w Systemie. Nazywa się Miernik CPU. Zdefragmentuję dysk za pomocą programu który mam, mianowicie Auslogistic Disk Defrag i dam znać.

Laptop jest zimny. Wiem, bo zakładałem temat o przegrzewaniu się. Pomogliście mi i od tamtego czasu laptop nie był w ogóle gorący (po za czasem kiedy przez 3 godziny grałem w grę, to był ciepły).

Sprawdź w Menadżerze zadań (zaznacz Pokaż procesy wszystkich użytkowników) co najbardziej obciąża procesor.

Hej,

Czyli tak naprawdę chodzi o gadżet pulpitu Windows. :slight_smile:

jak najbardziej - ten program też dobrze poradzi sobie z defragmentacją.

Wykonałeś to skanowanie?

Pozdrawiam,

Dimatheus