Laptop zaczął mulić


(Wojcioo) #1

Witam!

Niecały rok temu sprawiłem sobie lapka Samsung R525 z Windows 7. Wszystko było bardzo dobrze (albo nawet lepiej), aż tu parę tygodni temu zaczęły się dziać dziwne rzeczy.

  1. Po uruchomieniu sprzętu (czyli po pojawieniu się ikon na pulpicie) trzeba odczekać dobre 3-5 minut zanim będzie można uruchomić np. przeglądarkę.

  2. Jak już przeglądarka się uruchomi to za chwilę się wiesza (brak odpowiedzi), a po minucie-dwóch leci dalej. Strasznie to jest irytujące, zwłaszcza po uruchomieniu. Próbowałem już chyba wszystkich przeglądarek. Pierwszy raz objawiło się to na FF, ale potem przeskoczyłem na IE, Chrome i Lunascape - bez zmian.

  3. Ostatnio właśnie w ramach uruchamiania kompa pojawił mi się komunikat:

  1. Przy takiej zwieszce próbowałem też odpalić Menadżera zadań i otrzymałem okno z tekstem:

Po chwili wszystko ok.

Mam też podejrzenia, że sprawa jest sprzętowa, ale zanim się skontaktuję z serwisem chcę sprawdzić czy w sofcie wszystko gra.

http://www.wklejto.pl/91752

http://www.wklejto.pl/91753

Będę wdzięczny za pomoc.


(tomilipin) #2

Swego czasu miałem podobny problem na komputerze stacjonarnym z Windows XP - walnął się sterownik od sieci i system musiał na niego czekać, żeby połączyć się z Internetem. Zatem jak pojawiły się ikony pulpitu to musiałem jeszcze czekać na ikonkę od połączenia sieciowego w Trayu. Dopiero gdy ona się pojawiła, można było cokolwiek na kompie robić. ALE pierwsze uruchomienie jakiegokolwiek programu korzystającego z Internetu wymagało odczekania chwili. Potem już wszystko szło normalnie.

Jeśli masz podobne objawy to sprawdź sterowniki.


(Wojcioo) #3

No, właśnie zamknąłem mu klapę na 3 godziny (hibernacja), otworzyłem, zaczął mielić kosmicznie, po czym dał blue screena. Przez prawie rok wszystko było ok, dlaczego nagle teraz coś nie tak?