Laptop zainfekowany wirusem wysyłającym spam

Witam serdecznie już kilka razy mi pomogliście liczę na kolejną, bo sprawa wydaje mi się poważna.

Otóż mój kolega zapisał ze facebooka na mój laptop niby plik z albumem ze zdjęciami, wszystko pięknie tylko w albumie ani zdjęcia nie było a po wejściu na pocztę wyskoczył mi komunikat błąd 204 internet zablokowany przez wysyłanie z mojego IP spamu, anty wirus (avira) oszalał podając lokalizację co róż to nowego wirusa CCleaner pokazywał olbrzymie ilości danych jakie są zapisanie przeglądarce (google chrome), obstawiam, że to wina tego wirusa i może jeszcze jakiegoś innego więc wklejam loga z OTL z mojego lapka i proszę was o pomoc, bo jestem bez internetu w akademiku i działam z kompa kolegi.

http://wklej.org/id/707255/

Jeśli nie masz zainstaluj Malwarebytes Anti-Malware nawet w wersji darmowej i zrób pełne skanowanie systemu. Jeśli coś znajdzie usuń to , zrestartuj komputer i sprawdź czy jest ok. Podobnie możesz zrobić programem Comodo Cleaning Essential czyli CCE , skan i to co znajdzie usń i restart. Jeśli to nie pomoże można wykonać jeśli się da przywracanie systemu jak jest włączone i spróbować go przywrócić do stanu sprzed infekcji. Ostatnią deską ratunku może być płyta CD z programem av do usuwania zainfekowanego już systemu. Pomocną może być Kaspersky Rescue Disk 19 i też BitDefender Rescue Disk - wypalasz program na płycie, restartujesz komputer i odpalasz program z płyty, dalsze wskazówki będą wyświetlane.( botowanie w biosie komputera przestawić na CD z dysku twardego jeśli nie jest, inaczej płyta nie zastartuje!!).

Myślę jednak że coś z tego zadziała, by komputer odzyskał swoją sprawność. Pozdrawiam. :slight_smile:

Oczywiście przeskanuj tymi programami ,lecz nie usuwaj - tylko zaprezentuj raport z tych programów na forum ,bo jak usuniesz plik systemowy to może Ci się komputerek nie odpalić.

Aż tak to źle wygląda, że w logu t OTL’a nic nie widać?? niestety nie znam się na sprawach informatycznych i nie mam dostępu do neta na swoim kompie i muszę działać z kompa kolegi do komunikacji spróbuje zrobić chociaż część tego co napisaliście.

:arrow: Wykonaj log