Laptop zakupiony w stanach i Windows Vista a brak płyty

Witam. Kilka dni temu przyjechałam ze stanów i przywiozłam nowego laptopa zakupionego właśnie za oceanem. Niestety chodzi On bardzo wolno a to dla tego że domyślnie zainstalowane ma mnóstwo mi niepotrzebnego oprogramowania w tym kilka gier. Chciała bym system postawić od nowa nie poprzez recovery disk tylko z samodzielnej instalacji z płyty. Problem w tym że producent nie dostarcza płyt Widnows OEM Home Premium język agnnielski. Co mam zrobić jeśli tylko posiadam oryginalny CD-Key Windowsa?

Może masz jakiś napis typu “Recovery + jakiś klawisz” na początku jak lapka włączasz??

Jest taka opcja tylko problem w tym że usunęłam partycję recovery i nie wiem czy wtedy ta opcja zda się na cokolwiek.

Zadzwoń do producenta i powiedz, że przez przypadek usunęła Tobie się ta partycja, to ci przyślą płytkę :slight_smile: Mój kolega tak zrobił, i mu przysłali :slight_smile:

Jak wywaliłeś partycje Recovery to już nie zainstalujesz sobie systemu. Zadzwoń do MS tak jak napisał Clank i się dowiedz. W ostateczności czeka Cię kupno nowego systemu.

Nie musisz dzwonić do MS, tylko do producenta notebooka np. HP - w tym przypadku dostaniesz płyte ratunkową chyba kopie partycji, ale jak inna firma, to możliwe, że sam Windows.