Laptop zamula system windows VISTA


(Arandor666) #1

Witam wszystkich mam bardzo poważny problem. Zużycie procesora ma praktycznie maxymalne, włącza się on około 10 min. Może to być spowodowane formatowaniem dysków z wirusem, którego kiedyś nie usunołem. Proszę o pomoc co moge zrobić żeby laptop sie troche odwiesił

Pozdrawiam Mateusz gg:1623064 :slight_smile:


(system) #2

Przyczyn moze być mnóstwo! Przede wszystkim przeanalizuj potrzebę uruchamiania się niektórych programów razem z systemem. "Ręcznie" zatrzymaj uruchamianie się z systemem np. GG, Skype, itp. Następnie Menu Start > Uruchom > "msconfig" > Uruchamianie i odznacz pozycje, których uruchamianie z systemem nie jest potrzebne. Zrestartuj komputer. To pierwsze kroki.

Potem możesz pobrać i uruchomić skanowanie programem http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte ... 13117.html i wyrzucić wszelkie "złośliwości".


(Arandor666) #3

nie ma żadnych programów tego typu włączanych przy starcie.. System był robiony prawie co na nowo i tak muli...


(system) #4

No to jeszcze skanowanie Malwarebytes. Potem zgłoś problem w dziale Bezpieczeństwo.


(Arandor666) #5

a właśnie kiedyś też słyszałem o wykrywaniu jakiś wirusów przez jakieś logi ?


(Łukash) #6
  1. Zaktualizuj i przeskanuj pełnym skanem Malwarebytes - co znajdzie usuń+dołącz log z usuwania ,jak coś znajdzie to są podstawy do tego żeby zakładać temat w dziale bezpieczenstwo-f16.html

  2. Zrób logi OTL,ustaw tak http://wstaw.org/m/2010/09/10/OTL.png ,kliknij Skanuj, zawartość wynikowych logów > Extras i Otl < skopiuj i wklej na http://www.wklej.org ,na forum linki do wklejek.