Laptop zatrzymuje się na początku z logiem Lenovo

Raczej jakimś save&exit.

Okej. Mam to. Laptop powinien się wyłączyć? Bo po wyjściu znów mam logo Lenovo i dalej nic się nie dzieje

Nie pamiętam. Jeśli nic się nie dzieje to wyłącz go i włącz jeszcze raz. Jeśli nie to pomogło to możesz jeszcze w biosie próbować zmieniać jakieś opcje związne z dyskiem a jeśli to nic nie zmieni to trzeba będzie naprawiać system.

Niestety nie pomogło… Boję się tam grzebać w biosie. Jeszcze mogę coś popsuć. Jak można naprawić system? Można to zrobić samodzielnie czy zanieść gdzieś do serwisu?

Co masz ustawione w biosie w configuration/sata controller mode?
w boot masz UEFI, a fast boot na disabled?

W controller mode mam ustawione AHCI.
W boot mam UEFI, a fast boot na enabled

Zmień fast boot na disabled i zapisz.

Zrobione, ale dalej mam to samo

Zmień jeszcze AHCI na IDE. Raczej nie pomoże.
Jeśli to nic nie da to najlepiej przywróć domyślne ustawienia w biosie i czekaj niech już ktoś inny Ci pomoże.

Nie mam takiego czegoś jak IDE. Mam albo AHCI albo Compatible

To dawaj to.

I dalej nic. Spoko, dzięki za pomoc. Mam nadzieję że ktoś jeszcze zainteresuje się tematem

Masz możliwość utworzenia bootowalnego nośnika np. Usb?

  1. Co znaczy bootowalny nosnik? Raczej napewno nie mam zadnego wolnego nosnika usb, ale jeszcze sprawdzę.

  2. W biosie wyswietla mi sie dysk twardy. Czy to jest oznaka, ze z nim jest wszystko ok, czy to jeszcze nic nie znaczy?

Nie mam żadnego pustego nośnika USB

Co mam więc robić w takim wypadku?

To go sobie zrób.

Za pomocą narzędzia Windows 10 Media Creation Tool zrób sobie instalkę Windows.

Restart, klikasz F12, zaznaczasz bootowanie z pendrive i jak cie się odpali instalator, kolejne co to wybierasz to Napraw System.

Z tego co rozumiem to nie może uruchomić systemu, więc do przygotowania nośnika będzie potrzebny inny sprzęt. Więc oto właśnie pytałem.

Czyli bez żadnego wolnego nośnika nic nie zrobię?

Gdzie mam pobrać to narzędzie? Na jakimś innym komputerze/laptopie?