Laptop zatrzymuje się na początku z logiem Lenovo

Czesc
Moj laptop Lenovo G51 po wcisnieciu przycisku do wlaczania wlacza sie, ale na ekranie pojawia sie tylko logo Lenovo. Od godziny czekam, a na ekranie dalej widnieje to samo logo. Chcialbym dodac, ze laptopa wylaczylem podczas przygotowywania do aktualizacji. Nie wiem co moge jeszcze opisac. Liczę na pomoc. Mam nadzieje ze to nic powaznego. Przeciez podobno nic nie powinno sie stac, jesli to nie jest jakis pozniejszy etap aktualizacji

Wejdź w bios i przywróć domyślne ustawienia.

To jest bardzo nieodpowiedzialne! Skutkuje najczęściej uszkodzeniem systemu operacyjnego, a bywa, że nawet uszkodzeniem sprzętu, np. dysku.
Prawdopodobnie pozostaje Ci próba reinstalacji systemu od nowa.

2 polubienia

Jak wejść w bios? Przywrocenie domyslnych ustawien usunie mi wszystkie pliki? Moze to sa proste rzeczy, ale ja sie nie znam zbytnio na tym

Tak, wiem ze nieodpowiedzialne. Obilo mi sie jednak o uszy wlasnie to, ze podczas przygotowywania nie powinno mu sie nic stac. Laptop byl mi potrzebny i zaskoczyl mnie aktualizacja

Zamiast wyłączać trzeba było odłączyć od internetu, najwyżej by wyskoczył błąd połączenia, a na razie pozostaje zastosowanie się do rad @Astor444 lub @sensu.

Jak miałem odłączyć od internetu podczas przygotowywania do aktualizacji?

Niektóre Lenovo mają dodatkowy przycisk (ukryty), którym włączasz komputer zamiast naciskasz power i wtedy możesz wejść do Biosu. Opcjonalnie zaraz po włączeniu naciskasz prawdopodobnie (Fn+) F2.

Niestety. Żadnego przycisku nie ma. Po próbie wejścia do biosu wciskając F2 nic się nie dzieje.

Poprawka: jednak udało mi się wejść do biosu. Co mam dalej zrobić?

Tak masz rację, ale jednak w moim lenovo jest między gniazdem hdmi a zasilania by uruchomić za pomocą igły szpilki.

Szukaj “default”.

Load Default Settings?

tak i zapisz

Ale nie spowoduje to zadnej utraty danych?

Wszystko zostanie.

Okej. Zrobione, zapisane. Co teraz?

Spróbuj go włączyć.

Czyli teraz wyjść z biosu i uruchomić laptopa?

Tak, pamiętań o zapisaniu nowych ustawień zanim wyjdziesz z biosu.

Jak mam wyjść z biosu? Przyciskiem włączania?