Laptop zawiesił się na logo ASUS - ASUS X540MA

Proszę o pomoc instalator mi pokazuje na dysu 0.0MB a dysk ma 120GB i komunikat nie mozna zaistalowac systemu windows na tym dysku przeciez tu jest 120GB

Uuu… chyba dysk wyzionął ducha.

1 polubienie

Jeszcze przed chwilą BIOS go wykrywał, po odswiezeniu w instalatorze dysk znikł.

Naprawde dysk padł? … to co mam teraz zrobic

Tam był SSD czy HDD?

SSD… i to calkiem nowy dysk z rok miał

Nie jestem pewien ale chyba przełączył sie w tryb tylko do odczytu.

Ewentualnie ściągnij sterownik SATA ze strony producenta laptopa i załaduj go podczas instalacji.

Jaki? A zależy Ci na danych?

Kingston chyba Nie zalezy mi na danych

Przeciez w sumie instalator wykryl dysk ale bylo 0.0MB po odswiezeniu nagle brak dysku

dysk 120GB

To reklamuj.

Awaria? Może coś nie styka? Wyjmij i włóż go jeszcze raz jak możesz.

To dosc skomplikowane nie chce mi sie laptopa rozkrecac aby sprawdzic czy dysk siedzi, raczej styka ewentualnie sporobuje ten sterownik SATA dograc…

Moglby mi ktos pomoc gdzie jest ten sterownik SATA? tutaj link ze sterownikami do mojego modelu X540MA ale nie wiem gdzie go szukac https://www.asus.com/ch-en/Laptops/ASUS-Laptop-X540MA/HelpDesk_Download/

Po co sterownik SATA?

Poniewaz uzytkownik wyzej kazal mi go pobrac i dograc

No ale ostatnio wszystko działało. A takie sterowniki to raczej po instalacji systemu się wgrywa. Coś tam mogą odrobinę przyspieszyć działanie dysku, ale nie jest wymagany.

Tak mi się wydaje.

Przywracałeś bios do ustawień domyślnych?

Hmm. nie widzę. takowego, wiec korzysta chyba ze standardowego. Zazwyczaj producent takie sterowniki ma u siebie.

Był chyba na tym forum przypadek, gdzie użytkownik nie mógł uruchomić instalacji Windowsa na SSD póki nie załadował sterownika SATA. Przypadłość laptopów zazwyczaj.

Nie robiłem tego