Laptop zawiesił się na logo ASUS - ASUS X540MA

Witam jak w temacie, mam problem gdyż dzisiaj postanowiłem włączyć rano jak każdego dnia laptopa, wszystko okej laptop normalnie się uruchomił, teraz znowu uruchomiłem laptopa i zawiesił on się na logo producenta ‘‘ASUS’’ i nie reaguje, czytałem na innych forach, że trzema wejść do BIOS-u klawiszem F2, lecz gdy to robie laptop nawet nie reaguje nie mogę nic zrobić nawet uruchomic systemu z pendrive. Dodam, że z laptopem nic nie było robione nie upadł, nawet na przeglądarce dziś nie siedziałem, była uruchomiona tylko aplikacja ‘‘Teams’’ prosze o pomoc. Laptop ma Windowsa 10 nawet się nie kręci te kółeczko nad tym logiem Asusa, które zawsze się powinno kręcić.

Do wymiany klawiatura lub płyta główna…

Dlaczego odrazu do wymiany klawiatura, klawiatura działa napewno, może to jakiś problem z dyskiem, a nie płytą główną

Na płycie głównej jest złącze i kontroler klawiatury, które mogło ulec uszkodzeniu. Jeśli byłby to dysk, to bez problemu wejdziesz do BIOS (sam napisałeś, że nie możesz wejść do BIOS klawiszem F2 ani uruchomić systemu z USB)

Może spróbuj przytrzymać przycisk F2 i włącz komputer trzymając go do pojawienia się komunikatu Entering to BIOS lub podobny.

Udało się wejść do BIOS-u co mam robić?

To dobrze, spróbuj załadować ustawienia domyślne. (prawdopodobnie jest opcja "load defaults settings " i zapisać ustawienia.
A jak masz ustawiony teraz kontroler dysku (AHCI czy ATA)?
Czy BIOS widzi dysk?

Nie ma takiej opcji przynajmniej ja jej moge nie widzieć u dołu mam nastepujące opcje: Default(F9),Save & Exit(F10), Boot Menu (F8), Advanced Mode(F7)

Kontrolek dusku to ATA, Tak owszem BIOS wykrywa Dysk.

Co mam robić w takim razie?

Naciśnij F8 i podaj czy widzisz system? (Windows Boot Manager)
Czasami wystarczy wybrać system z dysku.
Powinno być AHCI… ale tą opcję zaznacz przed ponowną instalacją systemu. Podejrzewam jego błąd.

Wyskakuje informacja ‘‘The system cannot find any bootable devices’’ dodam, ze w tym komputerze jest jakis styl tworzenia partycji GPT czy jakos tak a nie domyslnie MBR.

Teraz używa się GPT. Zainstaluj system ponownie…

Ale to co sie w takim razie stało? System usunął się tak sam z sibie? przeciez to nie mozliwe

Jak uda mi sie wejsc klawiszem ‘‘esc’’ do tego menu boot czy jakos tak

Najpierw wyłącz komputer, potem naciśnij klawisz F8 i wybierz pendrive z systemem.

Wyszedłem przed chwilą z biosu nie wiem czy uda mi się wejść tam ponownie.

Mam to zrobić w BIOS-ie czy po prostu podczas włącznia komputera spamowac F8 az cos wyskoczy

Spróbuj jak myślisz… obydwa sposoby są dobre.

Wybrałem boot z Pendrive, ale nadal logo Asus i nic wiecej, czekam az sie sytuacja rozwinie dalej…

Noi czym może to być spowodowane/dlaczego system sie sam usunął?

Może malware, albo jakaś aktualizacja itp.