Laptop zawiesza się co 15-20min, wirus Win32/Heur

Witam. Od czasu, gdy mój młodszy brat ściągnął pewną grę, zaczęły się pojawiać komunikaty od mojego antyvira AVG o wirusie. Ja, ufając mojemu bratu, że ściągnął grę z zaufanego źródła - mówiłem mu że może wyłączyć antyvirusa na czas gry, a potem z powrotem go włączyć. Niestety to był błąd - po kilku dniach laptop zaczął się zawieszać co 15-20min tak, że jedynym sposobem było włączenie go z powrotem. Windows robił dwa razy naprawę systemu oraz sprawdzał dane CHKDSK, ale w niczym to nie pomogło, problem jest dalej taki sam. Patrząc po kwarantannie AVG, wirus się nazywa Win32/Heur, podejrzewam że zainfekował plik explorer.exe - tak też mi powiedział antyvir, ponieważ laptop się po prostu wiesza - najpierw pasek zadań, potem caly pulpit i ikony, pojawia się ‘brak odpowiedzi’ we wszystkich otwartych aplikacjach. Grę oczywiście usunąłem, zawirusowany był jeden plik, który wcześniej wrzuciłem na speedyshare - kompletnie się na tym nie znam, więc może będzie wam do czegoś potrzebny. Na laptopie mam Windows Vista Home Premium 32 bitowy. Jeśli chodzi o skanowanie całego kompa - niestety, zanim skanowanie zdążyło się skończyć, laptop się zwiesił i znowu musiałem go włączać ponownie. Próbowałem kilka razy, za każdym razem ten sam efekt.

Skany OTL:

OTL -> http://wklejto.pl/177595

Extras -> http://wklejto.pl/177596

Proszę o pomoc!

SweetIM, Delta Search, wszystko inne co ma search/helper/smileys/toolbar w nazwie :slight_smile:

ADWCleaner > SCAN > Clean > Wklej wyniki :slight_smile:

Nowy log z OTL bo coś tam widać :slight_smile:

Zacznij od tego-http://support.microsoft.com/kb/929833/pl- potem scan-http://www.freedrweb.com/cureit/?lng=pl-orazhttp://www.malwarebytes.org/products/malwarebytes_free/-odznacz wersje testową

struart :

Log z ADWCleaner -> http://wklejto.pl/177600

Nowy log z OTL -> http://wklejto.pl/177604

IPSEN :

Aktualnie robi się skanowanie systemu przez sfc /scannow. Jestem przy 70%, jeśli się wszystko ładnie zrobi, zrobię scany Dr.Web’em oraz Malware.

Zauważyłem, że od ostatniego zacięcia się, po którym założyłem temat na forum wraz ze zrobieniem logów z OTL laptop przestał się zawieszać. Nie mniej wolałbym dokończyć co zacząłem i wywalić cały syf z mojego lapka.

Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt.W OTL użyj opcji Sprzątanie.

Sprawdzimy dysk> Kliknij dwukrotnie ikonę Moj komputer, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy dysk twardy, który chcesz sprawdzić ( systemowy)

Kliknij polecenie Właściwości, a następnie kliknij kartę Narzędzia.

W obszarze Sprawdzanie błędów,zaznacz wszystko i kliknij przycisk Sprawdź. Uruchom CrystalDiskInfo-zmień ustawienia (Funkcje, Advanced Feature, Wartość Raw i ustaw 10 [DEC]) pokaż całe okno z programu.

IPSEN :

Przeskanowałem przez wiersz poleceń - http://i.imgur.com/kgFEevA.png

Przeskanowałem przez Dr. Web’a - znalazło mi 10 zagrożeń, wyczyściło wszystko. Niestety nie wkleiłem raportu bo był po prostu za długi

Acorus :

Zrobiłem wszystko, przy wykonywaniu skryptu OTL kazał mi zrobić restart laptopa, więc nie zdążyłem kliknąć ‘Sprzątanie’.

Raport -> http://wklejto.pl/177616

IPSEN :

Nie mogę rozpocząć sprawdzania błędów, wyświetla mi się monit o tym, że ‘dysk jest w użyciu’ i pyta się, czy ma to zrobić przy następnym uruchomieniu komputera. Okno programu CrystalDiskInfo -> http://i.imgur.com/vq4O5eo.png

Dodam, że do tego czasu laptop ani razu się nie zawiesił. Wyczuwam aby że wolniej chodzi.

.Jeśli chodzi o dysk ,to temperatura bardzo duża 59C,parametr BF-Atrybut ten informuje o błędach pracy dysku w wyniku drastycznego przeciążenia (np. Upadek).C5-Bieżąca ilość niestabilnych sektorów (oczekujących na remapowanie) C6-Wzrost wartości tego atrybutu wskazuje na ewidentne defekty powierzchni dysku i/lub problemy z podsystemem mechanicznym dysku.Kiedy czyściłeś laptopa ? Uruchom-HWMonitor-http://www.cpuid.com/downloads/hwmonitor/1.23-setup.exe- pokaż temperatury tak żeby był obciążony. Poczytaj artykuł-http://laptopy.gadzetomania.pl/2011/04/24/przegrzewanie-i-chlodzenie-laptopa-wszystko-co-musisz-wiedziec