Laptop zawiesza się na procedurze POST!

Laptop to Asus x50rl. Wczoraj chciałem wgrać nowy system lecz podczas instalacji wyświetlił się błąd o tym że brakuje plików i nie można dokończyć instalacji. Wyłączyłem komputer i dzisiaj rano jak go uruchamiam ładuje się tylko to co jest na zdjęciu

Dodam że ten kolor napisu ASUS wcześniej był biały. Komputer nic nie reaguje. Nie można nawet do BIOSU wejść !

Proszę o pomoc. !

 

 

 

dowo.jpg

Wyjmij dysk i zobacz, czy wejdziesz do biosu?

Kliknięcie F2 w tym momencie powinno zaprowadzi Cię albo do BIOS albo przy następnym uruchomieniu będzie możliwe wejście do BIOS. Powinieneś wtedy zabootować inny nośnik z instalacją systemu. Polecam użycie w tym celu pendrive, jeśli laptop to obsługuje, bo instalacja przebiega w ten sposób szybciej i pewniej.

Wykręciłem dysk z komputera i wmontowałem dysk z innego laptopa. Laptop się normalnie uruchomił. Dysk do wyrzucenia ? 

Dysk jest dobry tylko brakuje na nim działającego systemu, ale sprawdzenie go później programem (np. HD Tune)  na pewno nie zaszkodzi. Trzeba tylko sprawdzić jak uruchomić instalacje systemu albo zainstalować system z innego komputera.

Próbowałeś włożyć płytę instalacyjną i kliknąć F2? Komputer powinien sam wtedy znaleźć dysk z jakiego może wystartować.

Jak mam włożony stary dysk to nic nie można zrobić. Komputer się zawiesza i jedyne co widzę to to co na tym zdjeciu !

Spróbuj zmienić kolejność boot-owania na instalacje systemu na drugim dysku, gdzie się nie zacina, włożyć płytę i wtedy przełożyć dyski.

Możesz też włożyć stary dysk do drugiego laptopa i na nim uruchomić instalacje. Po ukończeniu zamieniasz laptopy dyskami.

Teraz mam taki problem że jak wyciągnę dysk lub też jak włożę jakiś to komputer stoji na tym zdjęciu co zrobiłem. NIE MOGĘ WEJŚĆ DO BIOSU ! NIGDZIE !. HELP !

No to prawdopodobnie umarł i serwis.

 

Sprawdź bez dysku, bez akumulatora na samym zasilaczu, na samym akumulatorze.

Naprawa tego laptopa w serwisie może być nieopłacalna.

Sprawdź baterię CR2032 podtrzymującą napięcie na płycie głównej lub ją wymień. Objawy by się zgadzały a baterie te padają w starszych komputerach.

Wtedy spróbuj konfiguracji minimalnej - przetestuj na każdej z kości ram osobno i/lub sprawdź przy sprawnej; odłącz porty usb, kamerkę, stację DVD, touchpad i wszystko co zbędne do uruchomienia; to co mówi JNJN. Przy rozkręcaniu poszukaj uszkodzonych elementów. 

 

Nie było jakiś przedtem innych objawów?