Laptop zawiesza się na "zapraszamy"

Witam,
od rana mam problem z laptopem Lenovo Z51-70
Przez przypadek zostawiłam komputer włączony na całą noc
Rano był wyłączony i nie dało się go uruchomić- pojawił się jedynie czarny ekran+ kursor
Za drugim restartem włączył się tryb awaryjny ale nie wiedziałam, że to cos poważnego więc kliknęłam tylko "uruchom system ponownie"
Potem trybu awaryjnego nie udało mi się już uruchomić, komputer włączył się maksymalnie do menu logowania i trwalo to jakieś 30 min a następnie zawiesił się ponownie na "Zapraszamy"
Nie mam płyty instalacyjnej z systemem ale zrobiłam dysk odzyskiwania z drugiego laptopa i nie udało mi się go w żaden sposob uzyć na tym zepsutym
Nie mam też opcji włączenia menedzera zadań
Proszę o pomoc i przepraszam jesli umiescilam temat w zlej kategorii

A ma oryginalny W10, czy wgrywany?

I czy są ważne dane.

Oryginalny, zainstalowany na kupionym komputerze
Właśnie pojawił się nowy komunikat: wystąpił jakiś błąd z "LogonUi.exe"
Jakie dane?

Oryginalny w laptopie, czy oryginalny na płycie DVD/USB.

Czy są tam ważne dane?

Bo może trzeba będzie uruchomić recovery lub wgrać ponownie system z płyty DVD/USB.

Edit:

Jak masz płytę DVD/USB z W10:

https://artykuly.softonic.pl/naprawianie-systemu-windows-8-1-z-dvdusb-instalacyjnego

W laptopie, ten dysk odzyskiwania mam na USB i chyba komputer na którym go utworzylam też miał oryginalnego W10 ale nie jestem pewna. to ma znaczenie?
Są tam dosyć ważne dane :<

No to masz poradniki i próbuj.

dziękuję bardzo :slight_smile:

weszłam w BIOS żeby zmienić opcje bootowania i zanim jeszcze cokolwiek zmieniłam (nie wiedzialam jak wymusic bootowanie z USB) to po wyjsciu komputer rozpoczął jakieś skanowanie
"Scanning and repairing drive C"
Czy to może byc jakaś próba naprawy tego LogonUi.exe?

Komunikat - skanuje i naprawia i czekaj na efekty.

A klawisz wyboru napędów z reguły F12, ewentualnie, instrukcja i sprawdź.

Ok, cieszę się że coś się ruszyło
Dziękuje bardzo za pomoc