Laptop zawiesza się w losowych momentach

Cześć!

Mam problem z laptopem Dell Vostro 3580, który zawiesza się w losowych momentach podczas zwykłego użytkowania (przeglądarka, praca w Excelu, Outlooku, czasami nawet przy ekranie logowania). Po zawieszeniu nic nie dzieje się z ekranem, laptop po prostu nie reaguje na klawisze, mysz, działa jedynie dłuższe przytrzymanie przycisku wyłącz. Co ciekawe, kiedy zdążę odpalić sobie na nim platformę streamingową jak Canal+ Online czy player, to laptop potrafi chodzić bez problemu kilka godzin. Wykonane zostały już następujące próby naprawy:

  • Format Windowsa 11
  • Aktualizacja wszystkich sterowników
  • Wymiana dysku wykonana przez serwisanta Dell

Niestety żadna z prób nie przyniosła poprawy. Laptop bez błędów przechodzi test ePSA, także ten rozszerzony test pamięci. Nie mam pojęcia w jakim kierunku pójść dalej, będę wdzięczny za pomoc.

Może wystarczy dodać do Autostartu Canal+ i TVN Player.

Jednie one nie wystartują na ekranie logowania - wtedy zostaje trzymać go gdzieś gdzie jest chłodno jakby serwis nie zauważył, że się przegrzewa.

Intel Management Engine wchodzi w oszczędzanie energii? Sprawdź w sterownikach.

Dzięki za odpowiedź. Czy chodzi o te ustawienie?

Kolejny swiezy przyklad. Jedynie 3 karty otwarte w Chromie i laptop się zawiesil. Odpaliłem obok menadżera zadan, ale nic ciekawego tu nie zauważyłem.