Laptop zero reakcji na cokolwiek

Otóż mój problem zaczął się gdy niefortunnie siostra strąciła mi laptopa z wysokości około metra z biurka na podłogę.(dodam że laptop był wtedy włączony) Po tym niefortunnym wypadku chwilę dobrze pochodził po czym zaczął wydawać dziwne odgłosy i się wyłączył. Po kilku próbach włączenia sprzętu udało się uruchomić okienko z opcjami uruchom narzędzie do naprawy systemu podczas uruchomienia oraz uruchom system normalnie . Przy uruchomieniu systemu z którąś z tych opcji po chwili staje się ciemno niebieski ekran (trwa tak około 4 min) po czym załącza się błękitny ekran z dość sporych rozmiarów kursorem (trwa to jakieś 2-3 min) po czym zaczyna laptop wydawać systematycznie co 10 sek krótkie dźwięki (jest ich około 10) i się wyłącza .

Proszę o pomoc gdyż jest to mój jedyny w miarę ogarnięty laptop w domostwie!!

Acer Aspire 5755G

Inter Core i5-2430M 2,4 GHz with Turbo Boost up to 3,0 GHz

NVIDIA GeForce GT 540M Up to 2741 MB

4 GB DDR3

Już jadę z lutownicą podaj namiary.

A tak odkładając żarty na bok:

  1. Laptop nie spada z biurka, bo się go “strąciło”. Chyba każde maja gumowe nóżki, co by się nie przesuwał, bo to bardzo irytujące, podczas pisania.

  2. Oddaj laptop na gwarancje na 99,9% nie przyjmą go (ewentualnie, będziesz musiał jakiś dobry wałek wkręcić, ale wątpię, że to przejdzie).

2b. Jeśli go nie przyjmą, bo jest po gwarancji, albo stwierdzą, że to uszkodzenie mechaniczne, polecam wpisać w google: serwis laptopów. Poszukać jakiegoś w okolicy, zorientować się, czy w ogóle opłaca się go naprawiać, czy kupić nowy.

W tym wypadku nie masz w zupełności racji ponieważ siostra odchodząc od biurka pociągnęła za zasilacz nogą i po prostu spadł z niego

Z zewnątrz nie ma żadnych zarysowań wgnieceń i innych uszkodzeń .

Interesuje mnie wasze opinie/porady na ten temat (np. czy sam mogę sprawdzić jaka część została uszkodzona )

W miarę możliwości wypowiadajcie się na ten temat

Z góry dzięki za włączenie się w dyskusje ;]

Uruchom laptopa z jakiegoś live cd (na przykład Parted Magic, sprawdź i podaj informacje ze Smart Control), jakiś czas temu znajomy miał podobną sytuację (lapek spadł z łóżka), dysk złapał Current Pending Sector Count i laptop się nie uruchamiał (na szczęście problem był tylko z dyskiem, wystarczył remap).

okej jak wrócę do domu jutro koło południa to prześlę Ci falcon89 , te informację ;]

W tym zdarzeniu najbardziej ucierpiał dysk (kwestia czy tylko), uruchom laptopa z Parted Magic, uruchom Smart Control, wybierz dysk twardy i podaj informacje z zakładki Attributes.