Laptop zostawiony w torbie włączony głośno pracuje

Otóż spotkała mnie taka niemiła niespodzianka, że po zamknięciu pokrywy komputer się nie wyłączył i włożyłem go do torby, będą święcie przekonany że wyłączył się tak jak zawsze. Ale za 2 godziny jak otworzyłem torbę okazało się że on sobie pracował. Jest to dość nowy komputer, który naprawdę cichutko pracował, a teraz wentylator cały czas pracuje, rzadko kiedy się wyłącza. Co się mogło stać i czy coś mogę poradzić. Oczywiście jest jeszcze gwarancja, ale czy to uznają?

Zanieś do serwisu na czyszczenie, zapłacisz kilkadziesiąt złotych i problemy powinny minąć. Albo samemu spróbuj rozebrać i przeczyścić sprzęt.

Co do zamykania pokrywy - jeżeli to Windows Vista/7:

  1. Start - w pole wyszukiwania wpisz Opcje zasilania i uruchom to co zostanie znalezione

  2. w oknie Opcje zasilania wybierz “Wybierz skutek zamknięcia pokrywy” i skonfiguruj interesujące Cię opcje, jest tam np. “Po zamknięciu pokrywy: Nic nie rób, Uśpij, Hibernacja, Zamknij”. Warto poprzeglądać te opcje, które są dostępne w oknie Opcje zasilania z lewej strony.

komputer jest prawie nowy, więc kurzu w nim nie ma

Dobrze rozumuje że po tym jak laptop sobie odpoczął - wystudził się i wgl :stuck_out_tongue: - problem z głośnym wiatrakiem pojawia się dalej?

Tak. Wiatrak od razu się załącza i taki stan się utrzymuje cały czas. Komputer gdzie nie ma uruchomionych innych programów oprócz FF ma takie temperatury i i obroty wiatraka:

Temperatury:

Procesor 55 °C (131 °F)

Mikroukład płyty głównej 61 °C (142 °F)

Aux 48 °C (118 °F)

DIMM 38 °C (100 °F)

Procesor graficzny 41 °C (106 °F)

Hitachi HTS547550A9E384 38 °C (100 °F)

Wentylatory:

Procesor 2616 RPM

Spróbuj może go wyłączyć, wyjąć baterię, bez baterii wcisnąć parę razy POWER, następnie włożyć baterię i odpalić system.

Neon1992 , co masz na myśli wcisnąć parę racy power bez baterii? Tzn.: wyjąć baterię, komputer ma być podłączony do sieci i włączyć power poczekać aż system się uruchomi i potem go wyłączyć i znowu tak? Co taki zabieg pomoże?

Wyjąć baterię i bez podłączenia do sieci parę razy wcisnąć POWER, żeby się elektronika /kondensatory/ rozładowały.

Zrobiłem to, ale niestety nie pomogło. Nadal jak się już załączy wiatrak tak, że go dość mocno słychać tak sobie ciągle głośno pracuje.