Laptop zwolnił, powolne chodzenie systemu


(uphate) #1

Witam czy możecie mi doradzić w jaki sposób mam sprawdzić czy to nie jest wina sprzętowa (uszkodzony dysk itd) bo mam problem z laptopem. Jakiś czas temu strasznie się zamulił, uruchamia się bardzo bardzo długo, ogólnie odpalanie jakiejkolwiek aplikacji zamula cały system i nie znam przyczyny tego problemu. Przeskanowałem kilkoma antywirusami, od spyware też antimalware malwarbytes, przejrzałem usługi czy nie ma podejrzanych, z autostartu większość rzeczy wyłączonych. Nie ma raczej żadnych toolbarów i innych syfów. Temperatury chyba też ma wporządku bo nawet wiatraki się nie włączają. Nawet właśnie skanowanie antywirusami czy defragmentacja dysku przebiega bardzo ale to bardzo powoli bo widać że nie ma tej prędkości działania co powinien.

Laptop jest dosyć nowy Asusa, nie pamiętam modelu bo nie mam go teraz przy sobie.

Co zalecacie?


(falcon89) #2

Sprawdź dysk za pomocą http://www.dobreprogramy.pl/HD-Tune,Pro … 12177.html (zakładka Health i zrób Error Scan bez zaznaczonego Quick Scan).

Sprawdź temperatury http://www.dobreprogramy.pl/HWMonitor,P … 33495.html


(stalesz) #3

Nawet wiatraki się nie włączają…? Pobierz HWInfo,kontroluj temperatury podzespołów. http://www.dobreprogramy.pl/HWiNFO32,Pr … 15982.html Możesz je podać na Forum…