Laptop

Witam! Jestem dopiero raczkujacym informatykiem z Bozej laski i dlatego chcialbym sie zdac na wasza wiedze ;] Moje pytanie dotyczy kilku spraw ;]

  1. Posiadam Toshibe A200 (jak w temacie jest to laptop xp) czy do wymiany pamieci ram potrzebna mi bedzie fachowa pomoc czy bd mogl to zrobic sam w domu? ;]

2)Wszystkie uklady (nawet te nie zintegrowane) w laptopie sa przylutowane podobnie jak karta graficzna ;] Uniemozliwia to jej demontaz oraz wymiane na lepszy model, lecz slyszalem ze w niektorych Dell’ach jest to mozliwe moze ktos slyszal ze da sie to zrobic z innymi modelami np Toshiba A200 xD

Czekam na odpowiedz i z gory dziekuje :wink:

Proszę zmienić temat na konkretny i używać polskich znaków, opcja EDYTUJ i popraw.JNJN

Odsyłam do tego temtu: viewtopic.php?f=19&t=277982

Nie ma takiej opcji. A jeśli by nawet to:

po 1. - tracisz warunki gwarancji.

po 2. - ryzykował byś uszkodzeniem płyty głównej?

  1. Widać że nieczytałeś podręcznika użytkownika który dostałeś z notebookiem, tam jest wszystko ładnie opisane i są nawet rysunki jak wymienić pamięć RAM w Toshiba Satellite A200 :wink: poczytaj sobie.

  2. Nie można wymienić podzespołów. Nawet jeśli by to było możliwe jest nieopłacalne i sam byś tego nie zrobił.I jak kolega powiedział byś stracił gwarancje.

Można tylko wymienić pamięć RAM i dołożyć dysk bez utraty gwarancji, wiem bo pytałem w serwisie TOSHIBA.