Laptopy Dell a rozszerzenie o grafikę dedykowaną

Witam,

 

planuję zakup laptopa Dell z serii E6220/6230/6320/6330/6420/6430. Posiadają one zwykle zintegrowaną grafikę Intel. Pytanie czy można w nie włożyć dobrą grafikę dedykowaną, bo w niektórych modelach jest montowana dodatkowo Nvidia NVS, ale z tego co wyczytałem nie ma ona za dobrych osiągów. Jeśli można to jakiej firmy i model?

Po co kupujesz coś co od razu będziesz chciał rozbudować?? IMHO bez sensu.

 

Poza tym nie wiadomo czy MOBO w konkretnym modelu ma slot  do podłączenia karty graficznej.

 

Ponieważ są to laptopy produkowane bez kamer (bo taki muszę mieć w pracy), a jeśli mają kamery to można łatwo je wymontować i ramki matrycy bez obiektywu są łatwo dostępne w przeciwieństwie do innych marek. Niestety laptopy te są typowo “biznesowe” dlatego pytanie o grafikę dedykowaną.

Albo kupujesz laptopa z kartą graficzną zintegrowaną albo dedykowaną. Trzeciej możliwości, czyli zamontowania innej karty graficznej niż przewidział producent nie ma.

jak wcześniej wspomniałem, w niektórych modelach tych laptopów oprócz zintegrowanej grafiki jest dodatkowa dedykowana karta Nvidia NVS, ale ona szału nie robi, więc pytam fachowców, czy jest możliwość wymiany na lepszą

ludzie mylą laptopa z komputerem klasy PC

Powtórzę - innej karty graficznej niż przewidział producent w specyfikacji nie zamontujesz. Laptopy Dell Latitude to typowe urządzenia biznesowe i nie wymagaj aby posiadały one takie karty jakie montowane są chociażby w segmencie notebooków multimedialnych. Dla biznesu zintegrowana karta bądź dedykowana - pokroju NVIDI NVS w zupełności wystarcza. A jeżeli komuś czegoś w nich brakuje, to albo kupuje po kosztach urządzenie z serii Inspiron bądź z wyższej półki XPS lub Precision.

ok, understood, jestem w stanie wydać więcej kasy na laptopa, tylko barierą jest brak kamery. Zwykłe wyjęcie jej i pozostawienie ramki w obiektywem czy jej zaklejenie taśma nie jest rozwiązaniem. Potrzebuję laptopa o naprawdę dobrych parametrach bez kamery i tyle…

Starsze urządzenia bez kamery powinno dać się znaleźć, oczywiście używane - nowe, z dobrymi parametrami, szczerze wątpię.