Laptopy Huawei, obudowa już nie aluminiowa?

Cześć,

Standardowo wizytując market wszedłem obejrzeć laptopy. Patrzę na Huawei i coś mi się nie zgadza. Obudowa jest plastikowa. Pytam sprzedawcy o co chodzi, a on mi na to że to nowe modele i zrezygnowali z aluminium. Wiecie może czy we wszystkich Huawei będzie teraz plastik i jak to wpływa na sztywność wytrzymałość konstrukcji?

Nie wiem jak H. ale miałem ostatnio w rękach 16" Acera P2 (swoją drogą bardzo dobra oferta jak za 2,5k zł):

Obudowa jest plastikowa ale bardzo sztywna. Wydaje się to mieć więcej sensu niż bardzo cienkie aluminium albo plastik z napylonym aluminium o grubości lakieru.

No właśnie takie rzeczy strasznie mnie wkurzają gdy z zewnątrz sprzęt udaje metalowego twardziela a okazuje się że to tylko dekoracja albo w środku jest głównie łamliwy plastik.

Oczywiście plastik może być bardzo dobrej jakości chociażby sławna seria t 400, ale obecnie kombinują tak żeby gdzieś coś pękło

faktycznie z tym upustem to jest niezła cena

Do tej pory Huawei miał bardzo grube aluminium i był wyraźnie masywniejszy niż np. Asus czy HP.
Co do nowych modeli, hmm może produkcja marketowa.
Ze 3 lata temu kupiłem jakiegoś Asusa z amelinium.
Jakiś miesiąc później patrzę, a tutaj promocja w jakiejś sieciówce. Patrzę, dokładnie ten sam model. Co do literki. Dysk SSD tej samej firmy, wszystko to samo, tylko cena 600zł mniej niż cena hurtowa.
Okazja, zamówiłem. Jakież było moje zdziwienie po rozpakowaniu, gdy okazało się, że obudowa jest z plastiku, dysk S-ATA, a złącze m2 nie wlutowane.
O co chodzi? Okazało się, że na końcu modelu dodali jeszcze jedną literkę.

Zatem trzeba dokładnie sprawdzać. Robi się z innymi dyskami, matrycami, traktowaniem RAM. Tak, aby market mógł zaoferować konkurencyjne ceny, za pozornie ten sam produkt, który istnieje na rynku drożej.

Faktycznie wygląda to tak jakby to był jakiś model marketowy bo na stronie wszędzie jest napisane że obudowy są metalowe. Lepiej sprawdzać przed zakupem. Na stronie mozna natomiast znalezc takie ciekawostki

  • Ramka wokół ekranu, pokrywa górna, pokrywa dolna i osłony boczne (w których znajdują się porty) są wykonane z metalu. Zawias jest wykonany z materiałów niemetalowych

https://www.youtube.com/watch?v=p3ZiQgh-tIw tu rocznik 2020 albo starszy

Chodzi o zaślepkę zawiasu. Przednie ramki też są plastikowe. Normalnie naklejona cienka warstwa tworzywa.
Już trochę rozbierałem takich, na których ktoś usiadł, albo mu spadło.