Laptopy poleasingowe do firmy (budżet +/- 1500zł brutto)

Witam, potrzebuję kilku laptopów dla chłopaków ze sprzedaży. Znalazłem takie coś: Lenovo X1 Carbon 8GB RAM 240GB SSD Windows 10 za 1500zł
Pytanie, czy to jest dobra cena? Ktoś miał do czynienia z gwarancją na laptopy poleasingowe? Księgowa mówi, że jak faktura z pełnym VAT to ok.

To może dodaj kilka najważniejszych informacji:
Do czego mają służyć (jakie oprogramowanie), czy to będzie jedyny ekran czy np. Ekran laptopa wcale nie będzie używany, czemu koniecznie laptop.

Laptop, bo pracują na nich częściowo w biurze, a częściowo na prezentacjach u klientów. Soft niezbyt wymagający, webowy CRM i pakiet Office. Ważny jest dla mnie wygląd, żeby używka nie rzucała się w oczy, ani klientowi, ani pracownikowi.

To odpuść używki i weź stacjonarne + 1-2 mobilne porządne. Te poleasingowe, nawet ten podany, to poziom Quadów sprzed 10 lat. W praktyce oznacza to, że może i będzie “nie rzucał się w oczy klientowi”, ale mielenie kilku stron w crm lub prezentacji na 100% nie zbuduje profesjonalnego image firmy i ssd tutaj starego, niskonapięciowego procka nie pokryje.

O tragicznym komforcie pracy w biurze na 14 calowej matrycy i jej kiepskiej jakości (co klient zauważy, ze hd+nie full hd jak zacznie scrolować dokumenty, a nie wejdą na ekran całe) nie wspominam.

Rozumiem, ma to sens. Czy taki tani Matebook to będzie dobry wybór (cena do jakości):

Daj sobie spokój z takimi maszynami, zresztą konieczne te 14" przecież to męka coś robić. Ja mam podobny do tego służbowy, a męcze go dużo bardziej i jest zupełnie wystarczająco. Mam podpięte 2 monitory, uruchomiona maszyna wirtualna, przeglądarka, mail, połączony jestem zdalnie z innym urzadzeniem i nie przymula.

2500u jest stosunkowo mocnym prockiem z potencjałem do lekkich gier, tylko jest drogi, ale na spotkania, taki przechodni, zrobi OK wrażenie.

Przede wszystkim określcie co potrzebujecie.

Pancia dobrze prawi, jak chcecie wozić, weźcie 1-2 delegacyjne w aluminium czy coś nawet, a do biura (jak nie macie monitorów zewnętrznych) najlepiej 17 szkoda oczu i kręgosłupów.

14 calowy jest modelem optymalnym można na nim spokojnie pracować, choć większa liczba godzin to monitor i tak jest wskazany. Alternatywy w tej cenie z używanych, nawet w tej cenie idzie dostać już stacje robocze Dell Precision M4800 lub HP Elitebook 850 g3
Ewentualnie Lenovo Thinkpada T530 mowa o modelach 15 calowych z mniejszych jest jeszcze większy wybór.

Huawei MateBook D 14’ to bardzo dobry stosunek ceny do wydajności, tym bardziej po ostatniej aktualizacji bios zdecydowanie zostały poprawione wyniki pracy na baterii. W porównaniu do większego 15 calowego brata posiada jeszcze podświetlaną klawiaturę.
Choć korzystniej cenowo wychodzi model z większym dyskiem
Huawei MateBook D 14’ Ryzen 5/8GB/480/Win10 FHD większy model dostaniesz w podobnej cenie tylko oczywiście 15 calowy.

Z alternatyw są jeszcze modele biznesowe od Acer z 3 letnią gwarancją.