Laserówka mono tania w eksploatacji

Witam,

Przeglądając rożne fora zdecydowana większość osób poleca jako najtańszą drukarkę w użytkowaniu hp laserjet 1018, jednak z tego co się orientuje obecnie jest dość ciężko ją dostać (sporadyczne aukcje na allegro). Czy jest sens kupować drukarkę która nie jest już właściwe w sprzedaży, bo jeśli miałbym ją kupić to miałaby ona posłużyć na przynajmniej 5, jeśli nie 10 lat. Czy jest możliwa sytuacja że za parę lat nie będą dostępne tonery do niej? I wreszcie ostatnie pytanie, drukuje dosyć sporo rzeczy z autocada, stąd moje pytanie czy jest możliwy wydruk bez marginesów, tak żeby rysunek z formatu np. A2 wydrukować na 4 kartkach A4, a potem tylko to połączyć taśmą klejącą bez jakiegokolwiek obcinania nożyczkami marginesów.

Obecnie to jedyny chyba sklep gdzie jest prowadzona sprzedaż, dlatego proszę o szybką odpowiedź, gdyz na poprzedniej aukcji drukarki szybko znikały :wink:

http://www.allegro.pl/item710459710_naj … _1018.html

pozdrawiam

Ja radziłbym ci brać taką Brother HL-2035

Karol2307 ja korzystam z drukarki podobnej do tej co podałeś :arrow: HP P1005 i jestem z niej bardzo zadowolony. Raczej niemożliwe jest by zabrakło tonerów do tej drukarki bo zawsze są firmy, które proponują zamienniki typu PRYZMAT czy BLASKPOINT.

tylko drukarki offsetowe drukują bez marginesów więc albo musisz się uzbroić w cierpliwość i obcinać to co wydrukujesz albo zainwestować w gilotynę :wink:

Prócz tego co polecacie, możecie jeszcze coś wymienić, co sądzicie o samsungach np. ml 1640, widziałem w saturnie ten model za ok 200zł. Jak ma się sprawa eksploatacji?

Mam takiego Samsunga. Pasował mi gabarytami na parapet. Ja stosunkowo mało drukuję, więc myślę,

że toner startowy (na 700 stron) wystarczy mi na ponad rok.

Toner pełny na 1500 str. kosztuje więcej niż ta drukarka, więc martwić się będę za rok.

Dziękuję za odpowiedzi w temacie, zamówiłem hp 1018.