Latający kursor i znikające ikony po instalce SP3

Witam. Po instalacji SP3 dla Windows XP zaczęły się dziać cuda. Otóż po uruchomieniu systemu powinno być sześć ikon w zasobniku systemowym: antywirus, opcje zasilania, głośnik, desktop sidebar, łączność i program do optymalizacji Ramu. Niestety zdarza się, że zostają tylko dwie ikony np. głośnik i połączenie i co dziwne antywirus i oraz program do optymalizacji działają. Gdy się wyloguję i zaloguję ponownie to dopiero wtedy pojawiają się wszystkie ikony, ale i tak nie zawsze.

Druga sprawa to latający kursor. Gdy nie trzymam myszki to po chwili na ekranie widać, jak kursor sam się przesuwa w stronę krawędzi ekranu. Mówię tu od razu, że to nie jest wina myszki.

Nie chciałbym odinstalowywać SP3 więc pytam, czy da się jakoś rozwiązać te problemy. Z góry dziękuje za pomoc.

A Service Pack’a 3 instalowałeś na “czysty” system, zaraz po instalacji windowsa? Tak jest zalecane. SP3 mógł na przykład zmienić sterowniki zainstalowane przez Ciebie na swoje i dlatego masz takie problemy.

Był instalowany zaraz po instalce XP i po instalce takie cuda zaczęły wychodzić.

Co do znikających ikon:

Mi się zdarza podobnie na Viście (ikony Avasta nie ma, choć działa). Jest tak od przeinstalowania Avasta (ale to pewnie przez to, że po zainstalowaniu nie uruchomiłem ponownie komputera (bo nie mogłem)).

Co do kursora:

Jest to normalne. To samo ma mój brat cioteczny przez minimalne skrzywienie stołu lub podłogi. Więc nie ma się co martwić tym :wink:

Gdyby był stół krzywy, to kursor przesuwałby się również w systemie Windows 98, który mam zainstalowany jako drugi. W tym systemie kursor stoi jak przybity, tylko w XP lata.