Latanie z Ryanair (dokumenty, płatność)


(Ohiorafal) #1

witam

zarezerwowałem lot w Ryanair i mam dwa pytania?

  1. czy środki z mojego konta (płaciłem za lot kartą visa electron) zostaną podjęte automatycznie z podanego konta przez ryanair czy sam musze wykonać przelew do nich na konto?

  2. czy podrużując do włoch muszę mieć paszport?? wydaje mi się że dowód osobisty powinien w zupełności wystarczyć :confused: wyczytałem to i trochę się zaniepokoiłem :

W celu zapewnienia zgodności z przepisami linie lotnicze Ryanair zalecają pasażerom posiadanie ważnego paszportu (oraz wizy, jeśli jest konieczna) podczas podróżowania na wszystkich trasach.

dzięki za odpowiedz


(Alojzy77) #2
  1. Środki powinny być podjęte automatyczne (właściwie to najprawdopodobniej już zostały podjęte - sprawdź stan konta). Przelew nie jest konieczny.

  2. Paszport nie jest konieczny w strefie Shengen (czyli także we Włoszech). Nigdy nie miałem z tego powodu problemów, ale dla spokoju duszy zawsze można zabrać.

Pozdrawiam


(Piotr Zawada) #3

Paszport do Włoch był konieczny w lutym z uwagi na obrady Grupy G-7. Ale teraz to już nie obowiązuje, co można sprawdzić pod płatnym numerem biura obsługi klienta Ryanaira: 0703 303033; chyba 2 PLN/minutę.