Latanie z Ryanair (dokumenty, płatność)

witam

zarezerwowałem lot w Ryanair i mam dwa pytania?

  1. czy środki z mojego konta (płaciłem za lot kartą visa electron) zostaną podjęte automatycznie z podanego konta przez ryanair czy sam musze wykonać przelew do nich na konto?

  2. czy podrużując do włoch muszę mieć paszport?? wydaje mi się że dowód osobisty powinien w zupełności wystarczyć :confused: wyczytałem to i trochę się zaniepokoiłem :

W celu zapewnienia zgodności z przepisami linie lotnicze Ryanair zalecają pasażerom posiadanie ważnego paszportu (oraz wizy, jeśli jest konieczna) podczas podróżowania na wszystkich trasach.

dzięki za odpowiedz

  1. Środki powinny być podjęte automatyczne (właściwie to najprawdopodobniej już zostały podjęte - sprawdź stan konta). Przelew nie jest konieczny.

  2. Paszport nie jest konieczny w strefie Shengen (czyli także we Włoszech). Nigdy nie miałem z tego powodu problemów, ale dla spokoju duszy zawsze można zabrać.

Pozdrawiam

Paszport do Włoch był konieczny w lutym z uwagi na obrady Grupy G-7. Ale teraz to już nie obowiązuje, co można sprawdzić pod płatnym numerem biura obsługi klienta Ryanaira: 0703 303033; chyba 2 PLN/minutę.