[LaTeX] Jak zrobić przekreślony underbracket ("klamrę")

Używam polecenia \underbracket z pakietu mathtools, żeby pokazać, które pary elementów mogą zostać ze sobą skrócone do ciągu pustego. Problem jest taki, że w pewnych przykładach muszę pokazać, że dane dwa elementy nie mogą zostać dopasowane i skrócone.

Pytanie brzmi: jak zrobić przekreślony underbracket (dolny łącznik/nawias kwadratowy)? Chodzi o coś w rodzaju “\not \underbracket”, ale to oczywiście nie działa tak jak trzeba. Jeśli się da, to wolałbym nie importować dodatkowych pakietów.

Minimalny działający przykład użycia \underbracket:

\documentclass{article}

\usepackage{mathtools}


\begin{document}

    a\underbracket{b c d b}

\end{document}

Widziałeś gdzieś takie rozwiązanie? Pewnie się da, chociaż nie przypominam sobie, żebym widział gdzieś taki przykład. A gdyby zastosować \overbracket dla elementów, które nie pasują? \not nie działa, ale można wykorzystać \cancel z pakietu o tej samej nazwie.

\documentclass{article}

\usepackage{mathtools}

\usepackage{cancel}


\begin{document}

    $$a\cancel{\underbracket{b c d b}}$$

\end{document}

Tyle, że w ten sposób skreślamy underbracket razem z wyrażeniem, które obejmuje.

Widziałem, choć w tej chwili nie pamiętam czy konkretnie z zastosowaniem \overbracket z mathtools. Tutaj: ftp://ftp.math.mcgill.ca/pub/lambek/compalg2.pdf (strona 7, przed punktem 5. i w kilku przykładach dalej) są przykłady, aczkolwiek jest to coś innego - przy zagnieżdżeniach, zewnętrzne klamry sięgają elementów, przy \underbracket

$a\underbracket{b \underbracket{c c} b}$

tego nie ma.

\cancel odpada właśnie ze względu na to, że klamry mogą być zagnieżdżone, zatem nie mogę przekreślać całej zawartości.