Łatki do win ME

Właśnie przeczytałem info, że od lipca MIcrosoft nie będzie już wspierał technicznie starszych systemów, w tym win ME. Mam w związku z tym pytanie, czy jest gdzieś dostępny zbiorczy zestaw dotychczasowych łatek do tej wersji windowsa, żebym mógł je sobie wgrać z płytki, kiedy nie będę już mógł uaktualnić z sieci? Mam win ME sprzed kilku lat, więc na płytce instalacyjnej nie ma wszystkich późniejszych łatek.

Proszę mi tylko nie radzić, żebym się przesiadł na win XP, bo akurat muszę używać jednego i drugiego systemu, o czym pisałem w innym poście, w innym miejscu :wink:

Ja osobiście do ME nie widziałem pakietów poprawek,ale szukaj.

Do ME oryginała dogrywam tylko IE6.1,WMP 9.0,directaX 9.0c i wszystko ładnie chodzi.

Mała podpowiedz:

Na płycie Komputer świat Ekspert 4/2003 są łatki do ME, od 10.10.2000 do 25.06.2003

Aha, dzięki, to już coś, tylko gdzie taką starą płytkę skombinować, heh

Istnieje pakiet aktualizacji dla ME pod nazwą WinSPatcher Me PL.

Do ściągnięcia np. tu:

http://www.idg.pl/ftp/pc_8124.html

Zawiera poprawki:

KB273991 - Luki “Hasła na poziomie udziału”

KB290700 - Punkty kontrolne utworzone po dniu 8 września 2001 nie przywracają stanu komputera

KB323172 - Luka w formancie rejestrowania certyfikatów może być przyczyną usunięcia certyfikatów cyfrowych

KB323255 - Niesprawdzony bufor w funkcji Pomocy systemu Windows może pozwolić osobie atakującej na uruchamianie kodu

KB329048 - Nieograniczony bufor w funkcjach dekompresji plików może umożliwić uruchomienie kodu przez osobę atakującą

KB329414 - Przepełnienie buforu w programie Microsoft Data Access Components może prowadzić do wykonania kodu

KB329115 - Błąd sprawdzania certyfikatu może pozwalać na fałszowanie tożsamości

KB811630 - Pomocy HTML ograniczająca jej funkcje w przypadku wywołania okna Pomocy za pomocą metody window.showHelp( )

KB814078 - Luka w aparacie obsługi skryptów systemu Windows może pozwalać na uruchomienie kodu

KB812709 - Luka w zabezpieczeniach w Centrum pomocy i obsługi technicznej systemu może umożliwić uruchomienie szkodliwego kodu

KB823559 - Przepełnienie buforu w konwerterze HTML może umożliwić wykonanie kodu

KB828026 - Aktualizacja działania poleceń skryptu URL w programie Windows Media Player

KB837009 - Zbiorcza aktualizacja zabezpieczeń dla programu Outlook Express 6

KB870669 - Aktualizacja krytyczna dla programu Microsoft Data Access Components — wyłączanie obiektu ADODB.Stream w programie Internet Explorer

KB885492 - Aktualizacja zabezpieczeń dla programu Windows Media Player Seria 9

KB891781 - Luka w formancie ActiveX składnika edytowania DHTML umożliwia wykonanie kodu

KB888113 - Luka w zabezpieczeniach biblioteki obiektów hiperłączy umożliwia zdalne wykonywanie kodu

KB891711 - Usterka w sposobie obsługi formatu kursorów i ikon może pozwolić na zdalne wykonanie kodu

KB883939 - Zbiorcza aktualizacja zabezpieczeń dla programu Internet Explorer

KB896358 - Luka w zabezpieczeniach Pomocy HTML umożliwia zdalne wykonywanie kodu

KB873374 - Microsoft GDI+ Detection Tool

KB887797 - Zbiorcza aktualizacja dla programu Outlook Express

KB273017 - Program ScanDisk jest uruchamiany, nawet jeśli system Windows został zamknięty poprawnie

KB311311 - Nieprawidłowe żądanie usługi Uniwersalne Plug and Play może zakłócić pracę komputera

DirectX 9.0c

MIcrosoft VM

Windows Media Player 9

Internet Explorer 6 SP1

Automatyczne aktualizowanie systemu Windows

.Net Framework 1.1

Polski pakiet językowy dla platformy .NET Framework w wersji 1.1

Tweak UI 1.33

Ekstra, to już coś bardzo konkretnego. Wielkie dzięki!

Mi coś ten link nie działa :roll:

Mógłbyś popytać kumpli, może oni wtedy kupywali KŚ Ekspert i mają płytkę i pożyczyli by Ci. A jeżeli nie to poszukaj w serwisach aukcyjnych (allegro,swistak,aukcje24, ebay) :wink:

Myślę, że chyba lepiej pożyczyć płytkę niż ściągać kilkanaście MB z internetu. Nie wiem czy masz wolne łącze czy szybsze ale jeżeli wolne to chyba lepiej skombinować płytkę.

Faktycznie coś jest:

TU

TU

U mnie zadziałał ten pierwszy link. Już sobie ściągnąłem, w kilkanaście minut 86 MB przy neo 512 :wink: