Łatwość usuwania Ukash itp.... A fora?

(bibut) #1

Witam,

Ostatnio rozmyślając sens infekowania komputera, tak prostymi do usunięcia wirusami typu Ukash, Live S. P. itp.

Wpadłem na myśl. Może tu chodzi o to, aby zaspamować fora i "zanieczyszcić" internet :smiley: ?

Może hakerzy chcą w jakiś sposób zaatakować internet?

P.S. Może post troche offtopickowy, ale warto "po gdybać" :wink:

(MariuszListecki) #2

Po 1 Nie jest to tak łatwe to że dla cie coś jest proste nie oznacza że jest proste dla każdego.

po 2 Moim zdaniem fora mają w założeniu służyć wymianie informacji doświadczeń I pomocy jeśli takiej pomocy potrzebujesz.

Hakerzy Z definicji powinni testować systemy bezpieczeństwa wychwytywać luki i przekazywać te informacje dalej w celu lepszego działania danego systemu.

Natomiast Crakerzy zajmują sie tym co piszesz A ilość wątków na forum w tym tego vortalu Obrazuje tylko niską świadomośc zagrożeń jaką mają użytkownicy oraz lenistwo wyżej wymienionych bo skoro jak piszesz ten sam problem był opisywany wielokrotnie ale użytkownik nie szuka rozwiązania tylko zaśmieca forum kolejnym wątkiem o tym samym to świadczy to nim nie zbyt dobrze

(antiferno) #3

Myśle że na ludziach totalnie zielonych którzy nawet nie potrafią poszukać pomocy w necie przez takiego ukasza można niezla kase natrzepać

(MariuszListecki) #4

Jak na wszystkim a jeleni nie brakuje ale no cóż takie życie

(eddie71) #5

Wirus Ukash (i podobne) nie jest po to by spamować fora,ale po to by wyłudzić od ludzi pieniądze.

(bibut) #6

Wiem o tym, tylko popatrzałęm z troche innej strony na to.

Niestety ci którzy z komputera korzystać nie umieją moją dużo stracić, przezieć Live S. P. oferuje licencje za ~83 USD...

To głównie brak aktualizacji do tego doprowadza.

Kiedyś, sam byłem świadkiem kiedy moja znajoma klikała wszystko co stanęło jej na drodze na FB, tylko po to żeby dojść do jakiejś "aplikacji", która i tak chyba nie była prawdziwa. Pamiętam, że teksty był różne, poprzez zgode na rozsyłanie widomości na FB po instalacje pasków toolbar. Na szczęście zareagowałem i wyłączyłem przeglądarke :wink: .

(sadaj72) #7

Czy ten program, ukash, jest wykrywany i usuwany przez antywirusy?

W szczególności chodzi mi o darmowe aplikacje jak avast, avg, comodo, itd.

(Lechoslawgmer) #8

jeśli użytkownik będziesz miał zaktualizowane oprogramowanie w komputerze (w tym przypadku java i flash) czego dużo ludzi nie robi nie rozumiem dlaczego ?

to żaden antywirus nie potrzebny ( Ukash nas "nie odwiedzi")

(sadaj72) #9

Nie o to mi chodzi, czy po infekcji ten program jest wykrywany i usuwany przez antywirusy? Pewnie tu był problem i stąd tyle tematów na forum.

(Drobok) #10

gmerson, na jest (chyba dalej jest) 2 0day z kolei. Więc n/c :stuck_out_tongue:

Mając cis, defence+ nic nie odpali. Nie wiem jak reszta. Ale użyszkodnik pirat z reguły wyłącza av bo wie że czasami mu coś z jego powodu nie działa ...

Popieram klikactwo to pierwszy stopień do piekła :slight_smile:

A co do usuwania, dla usera który jest na tyle głupi by się tym zainfekować ma to być łatwe ? (nie dot. podania logów czegokolwiek, by ktoś inny zrobił)