Łatwy program do montażu filmu z podkładem audio

Cześć,

Nagrałem kilka płytek DVD kamerką na weselu i chcę zrobić młodej parze prezent – gotowy, zmontowany filmik na płycie DVD z podkładem muzycznym, jakąś prostą czołówką itp.

Zależy mi na programie, który pozwoli łatwo wycinać, przeklejać i przestawiać dowolne fragmenty, tzn. chcę małym nakładem pracy uzyskać dynamiczny montaż, trochę podobny do takiego jak w teledyskach.

Chcę też, żeby móc dodać własną ścieżkę muzyczną, ale z możliwością nie tylko zastępowania, ale także łączenia z dźwiękiem oryginalnym (na chwilę ściszam muzykę podkładu, żeby można było usłyszeć słowa wypowiadane do mikrofonu).

Może być program komercyjny, może być darmowy, ale proszę o łatwy w obsłudze – komputerowym “zielonkiem” nie jestem, ale mam mało czasu.

Z góry bardzo dziękuję za rekomendacje.

Windows Movie Maker

to co mówi Dingo darmowy, razem z Windowsem i prosty w obsłudze. Też polecam Windows Movie Maker

W systemie Windows Vista są: › Windows Movie Maker, Windows DVD Maker lub darmowy z wortalu: SuperDVD Video Editor

W Windows Movie Maker można tworzyć w wysokiej rozdzielczości 720p i 1080p i nagrać film na płytę DVD, a później oglądać na TV Plazma czy LCD.

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi! Spróbuję tego Windows Movie Makera, rzeczywiście wygląda rozsądnie. Na razie jednak muszę poczekać z robotą, bo nie sfinalizowałem płytek po nagraniu, a kamera Samsung właśnie padła! Naprawa gwarancyjna potrwa 10 dni, a płytek nie da się sfinalizować inaczej niż w tej (takiej) samej kamerze. Pech to pech – państwo młodzi będą musieli trochę poczekać na film :/.