Łatwy w obsłudze firewall. Jaki wybrać?

Witam

Poszukuję dobrego niekoniecznie darmowego firewalla, ale koniecznie po POLSKU. Musi być też łatwy obsłudze coś na wzór Sygate Personal czy PC Tools Firewall Plus. Chodzi mi o to, aby jednym kliknięciem zablokować bądź dopuścić program do łączenia się z Internetem. Mam legalną wersję Sygate Personal PRO, ale niestety nie współpracuje on z NOD’em to znaczy nie blokuje żadnych aplikacji. PC Tools Firewall Plus w ogóle jakaś porażka. Po kilkunastu minutach przerwy w „używaniu” Internetu całkowicie go blokuje. Czy możecie mi pomóc?

Z góry dziękuję za pomoc :smiley:

Mam nod32 + Outpost-Firewall-Pro

http://outpost.pl/

http://www.outpost.pl/pomoc/dokumentacja.html

http://www.dobreprogramy.pl/Outpost-Fir … 13240.html

COMODO jest OK. KLIK-KLIK

Podczas instalacji odhaczyć antywirus i mamy całkiem dobry firewall, po polsku.

Polecam ZoneAlarm.

Licencja bezpłatna, z wyłączeniem zastosowań komercyjnych.

Ja się też przyłączę z Comodo. Przy standardowej instalacji tyle, że musisz raz wskazywać zaporze czy ma dopuszczać program do Sieci, czy nie.

Ja polecam ZoneAlarm Free (ZoneAlarm SecuritySuit jest oczywiście lepszy ale nie jest darmowy).

Comodo dobrze wypada w rankingach ale jest cholernie upierdliwy i wygoda obsługi nie jest najlepsza, u mnie skutecznie blokował dostęp do internetu pewnej gry pomimo że utworzyłem dla niej wyjątek (do grania online musiałem wyłączać firewalla). ZoneAlarm ma zdecydowanie czytelniejszą i wygodniejszą obsługę wyjątków…

Zone Alarm Free. Co prawda po angielsku, ale obsługa skupia się tylko do Allow lub Deny.

Spróbuję kupić ZoneAlarm Pro. Dziękuję za odpowiedzi :smiley:

Ja uzywam pakietu Norton Internet Security co ma w sobie firewall. Wg mnie to optymalne rozwiazanie miec antywirusa i firewall z 1 stajni… mi ten tandem sprawdza sie.