Layot w PS cs5 jak go poprawnie przerobić

Siema mam pytanie otóż zrobiłem sobie Layot w PhotoShopie cs 5 i zapisałem go poprawnie tylko nie wiem jak przerobić te obrazki żeby były jako tło a nie zwykłe obrazki daje kod który mi się zrobił nich go ktoś przerobi i da kod gotowy

http://wklej.to/bOXFe

Dodane 23.05.2012 (Śr) 18:11

sam bym to zrobił bo wiem o co chodzi ale jak ja to robię to coś się psuje i obrazków później nie widać …

O matulo przenajświętsza! Stronę buduje się na divach i spanach, a nie na tabeli. A do ustalania wyglądu używa się css’a a nie opisuje się każdy element osobno.

wiem wiem ale mam potrzebę zrobienia strony tym sposobem :smiley:

Ustawiasz obrazek jako tło tabeli, tabela musi mieć wymiar na sztywno.

ja słyszałem o taki sposobie że się ustawia te obrazki jako tło i będzie git ale jak ja tak robię to coś nie wychodzi … ;/ pomóżcie

  1. Tniesz obrazek photoshopem, wychodzi ci coś mniej więcej takiego:

    [/code]

    1. Przerabiasz na

[code]tekst w tabeli

  1. W powyższej linijce borery ustawiasz na zero a atrybuty width i height na “=szerokoscobrazkawpixelach”, np. width=“15px”

coś masz źle pocięty ten szablon

jak eksportowałeś szablon do html i znajdują się tam pliki spacer.gif to znaczy że między cięciami są odstępy a photoshop uzupełnia je właśnie tymi spacer.gif

dodatkowo widzę że dużo cięć w szablonie masz

staraj się tworzyć szablon z jak najmniejszej liczby cięć wtedy łatwiej się edytuje stronę i łatwiej ją przerobić - a przerabiał będziesz napewno z biegiem czasu

no i przydało by się nauczyć jak zrobić stronę na divach a nie na tabelkach

Toć nie powinno być żadnych cięć. Strona internetowa to nie grafika, ps’em się tworzy stron !!

W czasach gdy CSS pozwala na tak wiele 80% szaty graficznej można zbudować jedynie za pomocą stylów.