Layout nie wyświetla się poprawnie w Internet Explorerze


(pryng) #1

Jestem chyba pewny że sprawcą mojego problemu jest główny plik css i to co jest w nim, niestety nie znam się tak dobrze na CSS. Doda iż strona wyświetla się poprawnie na FF czy Google Chrome.

Strona to: Dolnoslaskiots.pl

Po wybraniu języka istnieje problem, głównie chodzi mi tylko o główny tekst, który jest na dole ekranu, a powinien być na górze, top 5 już trudno, jeśli wyświetla się jak się wyświetla.

Basic.css -> http://wklej.org/id/348021/

(główny plik css)

Bardzo proszę o pomoc! !!


(Turek Krzysztof) #2

Proponowałbym zacząć od zmiany wartości width na 90% w tym miejscu

/* “star-HTML-hack” to correct BoxContent width in IE */

* html .Content .BoxContent {

width: 100%;

}

Gdyby to nie pomogło ustaw np 70% i zobacz czy cokolwiek się zmieniło.


(GediMaster) #3

Internet Explorer Internet Explorerem, ale tyle co masz błędów na stronie, to aż dziwi, że się w ogóle wyświetla :D! Jak mamy pomóc, jeśli nie wiadomo czego się czepić?

Wracając do tematu, to się poddałem, tak mało czytelne to jest ;]. Ja bym ten fragment wywalił o którym wspominał krzysiek_20035. Zresztą w ogóle inaczej i o wiele prościej bym to zrobił. To jest tak prosty układ, że nie rozumiem po co aż tyle DIV w kodzie (np. jakiś kontener na divy, po co?)! A po co JS do hover? Proszę, skorzystaj z walidatora W3C i usuń błędy. Na tej stronie też dowiesz co nieco. Semantyka leży aż kwiczy :D.

Sorry, za krytykę, ale chciałem pomóc, lecz nie wiem jak :?


(Do Rejestracji) #4

Wg validatora W3C http://jigsaw.w3.org/css-validator/validator masz 20 poważnych błędów w CSS oraz 88 niepoprawnie użytych tagów.


(Turek Krzysztof) #5

Zgadzam się z przedmówcami, kod strony robiony na wyrost, wygląda na jakiegoś gotowego cms’a z dodatkami - może to joomla?

Nie sprawdziłem błędów validatorem, natomiast z doświadczenia wiem że może to być zarówno niedomknięty jeden tag html/znacznik css który wysypuje resztę jak i cały kod może być skopany.

Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji pisz - postaram się jakoś pomóc.


(pryng) #6

nie umiem używać tego walidatora, proszę o pomoc, nie interesują mnie błędy strony, nie jest jakaś ważna na tyle, interesuje mnie jedno, aby wyeliminować te błędy, które są najważniejsze, tylko po to aby się strona wyświetlała poprawnie i tyle. Ktoś mi napisał że strona w IE 7 i 8 wyświetla się poprawnie, czy to prawda?

Bo osobiście nie mogę tego sprawdzić.

Proszę tylko o to aby tekst główny (tego co nie ma w środku strony), który zjeżdża na sam dół, pojawił się na górze. Tylko o to mi chodzi, nic więcej.

Czy ktoś może mi poprawić ten kod css?

Bardzo to jest dla mnie ważne, miałem przerwę w tworzeniu tej strony, ale bardzo chce ją szybko otworzyć, proszę o pomoc.

Naprawiłem te 20 błędów ważnych i ich nie ma już na stronie, to głupie błędy, ale nic nie zmieniły, dalej jest jak jest, o to kod

http://wklej.org/id/378030/


(athei) #7

“nie interesują mnie błędy strony, nie jest jakaś ważna na tyle,” - najpierw się robi tak, żeby żadnych błędów nie było, a później zabiera się za to co nie działa

"Ktoś mi napisał że strona w IE 7 i 8 wyświetla się poprawnie, czy to prawda?

Bo osobiście nie mogę tego sprawdzić." już możesz http://www.my-debugbar.com/wiki/IETester/HomePage


(pryng) #8

dziękuje za szybkie zainteresowanie się, na IE 7 i 8 tekst dolny nie wyświetla się poprawnie. Ale bardzo mi zależy aby strona wyświetlała się poprawnie, chodzi mi o ten główny tekst. Błędy naprawione strony od tej stronie gdzie pisaliście.

Chodzi mi dwie podstrony oczywiście dolnoslaskiots.pl/pl i dolnoslaskiots.pl/en.


(athei) #9

Dodaj doctype

br />
    "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">

i skorzystaj z http://validator.w3.org/


(pryng) #10

wstawiłem początek i tekst się wyświetla, nie będę naprawiał błędów tego linka, mam z 230, nie potrafię tego zrobić, bo słabo się na angielskim znam, a tłumaczenie wiele nie pomaga.

Bardzo dziękuje Ci za pomoc.

No chyba że komuś się nudzi i poprawiłby kod, to w wtedy mogę za to nawet zapłacić.

Dodane 18.08.2010 (Śr) 18:39

niestety ta metoda zadziałała na stronie dolnoslaskiots.pl/en, na dolnoslaskiots.pl/pl nie działa ten trick.

Wygląda to tak na stronie dolnoslaskiots.pl/en w internet explorer 8 i mieści się w niebieskim polu:

Zdjęcia

a na stronie dolnoslaskiots.pl/pl wygląda to tak i się nie mieści…:

Zdjęcia

a ten tekst powinien byc tu

Zdjęcia

POMOCY NIE WIEM CO ROBIĆ !!

nie umiem poprawić tych błędów…


(athei) #11

Zamień

na


(pryng) #12

nie pomogło to, akurat zapomniałem to zmienić do pierwotnego stanu, bo wcześniej to sam zamieniłem, po prostu nie znając się próbuje podmieniać…


(athei) #13

Zmień kodowanie z utf8 na utf8 bez boom (notepad++/format/konwertuj na utf8 bez boom) powinno pomóc. I naucz się czytać to co walidator pokazuje.


(pryng) #14

;( niestety nie pomogło, robiłem to wczoraj, bo gdzieś o tym wyczytałem na internecie, ale zrobiłem jeszcze raz i nie pomogło :(, eh dajesz mi nadzieję i bardzo Ci dziękuje, z tym walidatorem nie umiem sobie poradzić :(, ale się staram