[Layout] Problem z pocięciem menu bocznego

Witam!

Oto fragment mojego layouta:

img_d1da2ac9fd9bfb6c9c8cd6eb08d5871c.png

Jak widać menu jest trochę nietypowe. Nie mam pojęcia jak pociąć ten fragment layouta. Chciałbym aby po najechaniu na jakiś napis, np. blood money, podświetlał się on na czerwono więc muszę wyciąć każdy napis osobno. Do wycinania używam oczywiście kolegi Photoshopa, Adobe ImageReady. Bardzo proszę o pomoc. I w miarę możliwości i lepszej komunikacji zademonstrować jakiś sposób pocięcia tego menu na grafice, która znajduje się wyżej.

Dzięki z góry!

Dlaczego mam przesyłać cały projekt w .psd jak chodzi mi tylko o ten fragment layouta. Wiem jak pociąć resztę. A jak ktoś zrobi to za mnie to się nie nauczę robić sam.

Użyj ImageReady, który instaluje sie wraz z Photoshop’em. A w nim warstw, czy masek odcięcia. Nie pamiętam dokładnie nazwy, a nie mam możliwości sprawdzenia.

Potem plik / zapisz jako… i nawet Ci zapisze pociętą grafę wraz z plikiem html :slight_smile:

Wszystko jedno, jak potniesz grafikę…

Najlepsze wydaje mi się użycie listy definicji.

Efekt rollover osiągniesz w samym CSS – jest to najlepsze z możliwych rozwiązań.

Napisałem:

CyberScorp napisał:

Szkoda słów więc napiszę tylko: żal

Wasacz dzięki.

A czy nie prościej najpierw pociać to menu w najprostrzy sposób? zapisac save for web, a następnie zmienić kolor czcionki na inny i użyć tego skryptu:

[/code]

Obrazek_01 - obrazek (kolor czcionki) jak będzie wyglądać po najechaniu na menu!

Obrazek_02 - obrazek w normalnej sytuacji

Aha nazwa obrazka musi być inna w różnych JPG.