Layout w photoshopie

(Kr0n0s) #1

Witam

Chciałbym zrobić layouta w photoshopie, ze stworzeniem grafiki nie ma problemu, ale chodzi mi o to w jaki sposób grupowac obiekty, które do których, jak wyznaczyc pole textowe, jak to zrobić aby buttony po kliknięciu zmieniały np kolor, jak zrobic pole textowe w którym po większej ilości textu pojawia się pasek przesuwania zamiast wydłużania się pola textowego i tym podobne sprawy, bym był wdzięczny za pomoc.

z uszanowaniem

Adam "kr0n0s" K.

(master of disaster) #2

To już nie w photoshop, tylko w css i html.

Jeżeli masz kasę polecam program Adobe Dreamweaver. Jeśli chcesz aby Ci podpowiedzieć jak pociąć laya to podaj screena...

Bez znajomości html i css nic nie zrobisz...

http://www.kurshtml.boo.pl/

(Airborn) #3

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

(Kr0n0s) #4

Ok więc skoryguję, nie temat lecz treść, chodzi mi o sam layout. dostałem zadanie, dokładniej mówiąc zrobic samego layouta. więc proszę o pomoc, o informacje z czego musi sie składać layout żeby by już gotowy do pocięcia i poskryptowania. Jak mam go przygotować i co musi zawierać, wiem że musi byc wszystko pogrupowane ale co do czego.

(master of disaster) #5

To wszystko zależy od pomysłowości i kreatywności autora layoutu...

Nie ma zasady, przede wszystkim jaka jest tematyka strony? możesz popatrzeć na inne strony jak wyglądają, możesz się trochę wzorować.

Pomyśl o tzw. usability czyli użyteczności na stronie, żeby łatwo było się na niej odnaleźć...

Ale co pogrupowane do czego, sprecyzuj to, napisz coś więcej o projekcie...

Ps. Napisał bym więcej, ale właśnie wyciągnąłem drzazgę z palca i mnie boli xD

(Kr0n0s) #6

hehe, to pisz jedną ręką:slight_smile:

Więc tak. ma być to strona (sam layout, reszta zajmuje sie kto inny) pizzerii "pięć2jeden". Włąsnie na jej temat zbieram informacje. a co do grupowania, czyli w photoshopie jest mozliwość grupowania warstw w foldery, zeby to nie było tak porozrzucane, i chciałbym się dowiedzieć czy np wszystkie texty ze strony zamiescic w jednej grupie czy przypożądkować je grupir z grafika na której on się znajduje.

ps. i takie pytanie, szerokość strony w standardzie najlepiej dać na 77ppi?

(master of disaster) #7

Tak jest taka opcja:

beznazwy1f.png

(5 od lewej)

Raczej razem z grafikami

Chodzi Ci o rozdzielczości DPI pikseli/cal ? to 72, a szerokość strony też zależy od pomysłu...

Pozdrawiam

(Kr0n0s) #8

ok to jak na razie dzieki bardzo, zobacze jak to będzie wychodziło w praktyce. w razie czego będę pisał.

pozdrawiam