LCD 17" do 500zł

Poszukuję monitora LCD 17" (proporcje 4:3) do 500zł. Najlepiej, żeby miał matrycę PVA. Takie monitory mają rozdzielczość natywną 1280x1024 - ja nic przeciwko temu nie mam. Ale przesiadam się z CRT 17", na którym miałem 1024x768. Nie jest to dla mnie problem przestawić się na wyższą rozdzielczość, jeśli chodzi o sam pulpit, programy, etc. Ale jeśli chodzi o gry, no to tutaj już jest problem, bo moja karta graficzna w życiu sobie nie poradzi z taką rozdzielczością w nowych grach. Tak więc szukając monitora miejcie na uwadze, że gra musi być w 1024x768, chyba, że jest sprzed kilku lat. Tak więc monitor musi dobrze interpolować rozdziałkę 1024x768.

Kupno 17" monitora jest obecnie nieopłacalne. Za 17" z matrycą PVA trzeba dać ponad 1000zł.

Z 19" PVA nie jest dużo lepiej.

Do 500zł pozostaje matryca TN i tutaj mogę zaproponować Samsung SM743B i ewentualnie 19" Samsung SM943B

Jak to jest nieopłacalne? Na Allegro jest parę monitorów LCD 17" na PVA w cenie do 350zł i to takich marek jak Eizo, Samsung, Benq. (nie wiem czemu, ale nie da się linka podać:P)

Sprawdź dokładnie opis tych egzemplarzy, czy nie są przypadkiem jakimiś powystawowymi czy refabrykowanymi…