LCD 19', co wybrać?


(system) #1

Przymierzam sie do zakupu LCD 19'' gdyż mój Samtron 76DF (made in 2001) zrobił się taki ciemny, że nie widzę już napisów biosowych podczas uruchamiania kompa :P.

Proszę zwrócić uwagę na to, że mam w komputerze tuner TV Leadtek Winfast DTV200H, dlatego monitor MUSI nadawać się do oglądania filmów/telewizji. W gry mało gram, ale za to brat czasem pogra dlatego do gier też musi się nadawać, oprócz tego standard - przeglądanie www, praca w excelu itp. Wybieram się na politechnikę na wydział budownictwa, dlatego miło by było jakby komfortowo można było pracować w programach inżynierskich typu AutoCaD. Ze względu na tuner TV boję się brać MVA/PVA , bo mają słabsze czasy reakcji od TN'ek. Byłem sceptyczny do panoram, ale zobaczyłem u kumpla i bardzo mi się spodobały :], ostatecznie może być zwykły 4:3... Czy nie orientuje się ktoś, czy przy korzystaniu z tunera TV i monitora panoramicznego nie zostają po bokach takie 2 czarne paski i obraz nie jest wyświetlany w formacie 4:3? Czy kąty widzenia podawane przez producentów dotyczą pionu czy poziomu?

Na komputroniku znalazłem coś takiego: http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/ ... id,36160/# (kotrast 2000:1, 2ms)

Opinie ma BDB. Warto jeszcze się pakować w TN'ki ? Jeśli chodzi o budżet to absolutne maksimum to 1100 - 1200zł, ale i tak szkoda mi aż takiej kasy na monitor.

Ewentualnie jeszcze jest coś takiego: http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/ ... id,44831/#


(Technik Elektro) #2

jasne że pva/mva :wink: :

http://allegro.pl/item302817365_s_pva_2 ... gw36m.html

choć to 21 cali to naprawdę warto :wink:

lub delikatnie dołóż do :

http://znak.pl/index.php?cid=209&scid=9 ... 71P+czarny

będziesz zadowolony.


(system) #3

21 cali to dla mnie za dużo, poza tym jaka karta graficzna musiała by być, żeby w grach obsłużyc jego standardową rozdzielczość.

Ten drugi całkiem OK, tylko jasność słaba (250cd a zazwyczaj jest już 300). Jak będzie ze smużeniem?