LCD 19 - Jaka firma i model?

Zastanawiam się nad kupnem monitora LCD 19’

Co możecie polecić, oczywiście nie z najwyższej cenowej półki.

Przedziału cenowego jednak nie podaję - zobaczymy co ciekawego zaproponujecie.

Proszę o propozycje poparte argumentami.

ja bym nie brał LCD…wolałbym jakiegoś Flatrona 17’ (aktualnie takirgo mam) i np. dokupic kość RAMu :slight_smile: moim zdaniem lcd to zupełna straa kasy :roll: ale co kto lubi… a, do tego monitor 19’…może ładnie fajnie sie filmy ogląda i w ogóle…ale moim zdaniem jest już za duży :?

Aby dobrze dobrać monitor to trzeba wiedzieć do czego Ci on potrzeby (czy co gier, czy do prac biurowych). Ja ze swojej strony proponuję monitor Samsung SyncMaster 940N. Monitor ma całkiem dobry czas reakcji, w miarę dobry kontrast, spełnia normy TCO 99, duża rozdzielczość oraz inne :slight_smile: I cena jego jest całkiem dobra jak na takie parametry. Jedynie nie ma funkcji pivot, ale jeżeli potrzebujesz monitora z tą funkcją to jest wersja z nią :wink:

Że co!? :shock:

Chłopie zupelnie sie na tym nie znasz, nie wiesz co i jak więc siedź cicho ;]

Polecam Ci Beline, nie będę sięrozpisywal powiem tylko że jest bardzo dobra, zreszta użyj szukajki, takich tematow jest na pęczki ;]

http://www.gral.pl/preview/Belinea/Beli … ary_74.php

http://www.frazpc.pl/b/135065

TN podobno jest lepsze do gierek, jednak LCD z matrycami MVA, PVA z niskimi czasami reakcji przybywa.

Kumpel ma 17-kę Belinei TN, siedzieliśmy prawie obok siebie, on nawalał w CoD 2 multi. Obraz, który ja obserwowałem był “inny” niż ten który on miał przed oczami->kąty widzenia.

Oczywiście sprawdziłbym te dane producenta w jakiś innych żródłach. Czasami są sporo przesadzone.

ps. Hmm jak jest tak źle z tymi kątami w TN, to może być też to zaletą. Jak się chce na tym oglądać jakiś np. film razem ze swoją dziewczyną, to trzeba siedzieć bardzo blisko siebie :lol: .

a, moim zdaniem 19’ jest za duży :stuck_out_tongue: ja wole i tak 17’ :slight_smile: może do filmów i fajnie by sie oglądało na większym…ale ogólnie 17’ bym wolał kupić :stuck_out_tongue: :twisted:

Jak siedemnastka to tylko TA ( i TU ) 8) . Ta 19-ka Belinei chowa się przy tym :twisted: . No ale, co kto lubi.

Polecę Ci LCD ze stajni Benq, skąd sama posiadam ekranik! :slight_smile:

Ja co prawda mam 17" (ale za to jaką!), ale jak masz ochotę na coś większego, to polecam model FP93GX zwany najszybszym monitorem na świecie (czas reakcji 2ms!).

Dodatkowe opcje i nowoczesny design - robią swoje.

Zresztą wszystkie monitory z tej firmy są perfekcyjne w każdym calu!

Benq obecnie wysunął się na czołówkę; i rozdzielczość, i kontrast, dodatkowe funkcje… no i niebagatelny wygląd!

http://www.benq.pl/Products/LCD/

Bez przesady, na swoim zdaniu, to chyba się zna :wink:

Waterproof , jesteś może z działu PR firmy Benq?

Dokładnie odczytałem to tak samo. Ewidentnie “cukrzy” ( nie jestem pewien dlaczego, kaska ? chyba jo :smiley: ) i do tego nie podaje na czym pracuje. “Pikne” ? - dizajn niżej :dupa: - kup Benq a gały ci na wierzch wyjdą, albo z orbit. Z… rozczarowania.

Chłopie nie rób oftopa :?

Polecam monitorek ten który podał Bażant

Philips model 190B

3 lata gwarancji na bad pixele. Co oznacza ze jezeli bedziesz miał przez ten okres chcociaz jednego bad pixela wymieniaja caly monitor. Ja tak jeszcze nie mialem (uzywam na razie 0,5 roku), ale kolega taka sytuacja mial (dwa martwe piksele) i wymienili od razu. Dlatego polecam bo w monitorach LCD dosc czesto mozna sie z tym zjawiskiem spotkac i wtedy warto miec mozliwosc wymiany (chyba ze lubimy czarne punkty podczas pracy :D)

“Cukrzyć” nie "cukrzę, tylko podaję propozycję pod rozwagę, bo ponoć Frog o takie propozycje prosił. Ty za to, oprócz lichego komentarza - nie podałeś żadnej propozycji.

To, czy Frog zdecyduje się na ten monitor czy też inny, jest Jego prywatną sprawą.

Tak się składa, że jestem mocno w temacie - bo ostatnio kupiłam nowego kompa wraz z peryferiami (nie z hiperka :twisted: ), którego podzespoły + właśnie omawiany LCD były skrupulatnie dobierane przez dość tęgie głowy w tym temacie.

Oczywiście liczyła się kompatybilność ceny z klasą.

I w temacie LCD padło właśnie na Benq, bo sprzęt ten łączy w sobie właśnie przyswajalną cenę i odpowiednią klasę!

Oczywiście specjalnie dla Ciebie nie zataję modelu, bo widzę - że Cię męczy to, że nie podałam na jakim sprzęcie pracuję: FP71G+!

Czy już wszystko jasne? :evil:

Nie tylko ja przeczytałem to jako - no super firma i w ogóle, w czołówce. Płacą, to tak piszę (moje). Albo pisać nie potrafisz tak żeby " nie podpadło".

Co do jednego się ewentualnie mogę zgodzić :twisted: - lichy komentarz. Jak zwał tak zwał.

Jednak czegoś konkretnego dotyczy - nie podałeś zadnej propozycji - trolisz.

To nie znaczy, że można Mu robić “wodę z mózgu”. A starasz się to robić - kiepską propagandą. I masz gdzieś dobro Tego użytkownika forum. Inaczej byś pisała, gdyby Ci na tym zależało.

Nie przekonują mnie Twoi kolesie z firemki. Równie dobrze można by napisać - mam stu kumpli wszyscy mają Benq i wszyscy są szczęśliwi.

Kompatybilność czego z czym?. He, he.

I w temacie - linki (czy cokolwiek, oprócz bełkotu) do testów poproszę. Nie ma ? = Żegnam.

Nie o mnie tutaj chodzi, tylko jak to “wspaniałomyślnie” dostrzegłaś o usera Frog. Dotarło ?. Nie zapomnij o tym jak będziesz odpisywać.

ZAPRASZAM , nie Ciebie Waterproof. Ty juz masz dosyć :evil: .

jado spokojnie, chyba cie troche poniosło :stuck_out_tongue:

Poczytaj sobie artykuł

http://www.nvision.pl/forum/lofiversion/index.php/t23340.html

A poza tym wiekszosc polecanych w tym temacie, to monitry z matrycami TF lub TFT, wiec własciwie sa to te same konstrukcje, rozniace sie małymi szczegołami. Ja ze swojej strony poleciłbym

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=22316

No i właśnie dziś stałem się szczęśliwym (mam nadzieję)

posiadaczem iiyama E483S.

http://proline.pl/shop.php?prodid=IIY+LCD+E483S-OS

Zdecydowała bardzo kusząca cena w Proline - 1235 PLN.

Co prawda teraz już trochę za późno na zbieranie opinii, ale co sądzicie o tym monitorze?

Parametry wyglądają ok… U mnie w serwisie zachwalają sobie tę firmę… :wink:

Pooglądaj jedynie, czy nie ma bad pikseli :spoko:

Oglądałem - nie stwierdziłem.

Jutro obejrzę jeszcze raz… dokładniej.

Parametry ma bardzo spoko: kontrast, jasnosc, kąty… ale czas rekacji go przekreśla :!: Przy nim szykbsze gry i filmy (sredniej szybkosci) będą się ciągnać jak makaron spagetti :roll: :?

Iiyama- również bardzo pożądna firma!! Wielu ludzi chwali sobie ich moniaki, a ten co wybrales ma bardzo dobre parametry, 8ms w zupelności wystarcza do wszystkiego (moj ma 8ms i wszystko chodzi cacy :slight_smile: ), po za tym dobra jasnosc, typowy kontrast, wystarczające kąty…

Dobry wybór, nie powinnieneś się zawieść :wink:

PS. jado uspokuj sie :evil:

Bażant nie wiem czy dokładnie zobaczyłes jaki ten monitor ma matryce. Przypomne ci, jest to matryca PVA, wiec duzo lepsza czern, szerokie katy widzenia itp. Niestety wada kazdego momitora z matryca MVA, PVA czy S-PVA jest długi czas reakcji matrycy.

Złączono Posta : 26.05.2006 (Pią) 12:27

Sprobuj sobie ogladnac jakis film na monitorze takim jak ja podałem i porownaj sobie obraz np z iiyama E483S. Zobaczysz duze roznice, niestety te monitory PVA srednio sprawuja sie w grach.

A poza tym szybkosc reakcji monitora PVA i TN nie mozna porownywac, gdyz to sa w ogole inne konstrukcje. Przyjmuje sie ze 16ms TN = 12ms PVA